Kuidas tagada sujuv grupipiltide tegemine pulmapäeval?

Kuidas tagada sujuv grupipiltide tegemine pulmapäeval?

26. märts 2022
/ / /

Nõuandeid edukaks grupipiltide tegemiseks

Pulma korraldades peab olema valmis klassikaliseks pulmapäevaks, kus keegi jääb hiljaks, midagi läheb katki, midagi ununeb maha ehk teisisõnu selleks, et ajakava läheb kiiresti paigast. Nii tuleb mul meelde üks paari aasta tagune kuum juulikuu pulmapäev Moostes, kus ajakava muutuse tõttu jäi meil sõbra-ja grupipiltide jaoks ca 15 minutit ja pildistada oli vaja ca 80 külalist. Koostöös pulmaisa Ingar Dubolazoviga tulime sellega toime ja päästsime ajakava.

Tihti juhtub ka nii, et grupi-ja sõbrapiltide osa pulmapäevast lööb ülejäänud ajakava segamini. Nii nagu paljudes eluvaldkondades kehtib ka pulmapäeva grupipildistamise puhul tõdemus, et eeltöö tagab eduka soorituse. Seetõttu olen kokku pannud mõned mõtted, mida teha sujuvaks grupipiltide fotosessiooniks, et tagada pulmapäeva ajakava paika jäämist.

Tee eeltööd

Mõtle välja, kellega koos soovid sõbra-ja grupipiltidele jääda ja pane need nimed kirja. Kui hakata nimekirja kohapeal välja mõtlema venib pildistamine, inimestel hakkab igav ja ajakava läheb paigast ära. Pildistamise nimekiri anna hiljemalt pulmapäeva hommikul pulmaisale/emale ja/või fotograafile.

Prioriseeri lapsi ja vanavanemaid

Pildistamise nimekirja kokku pannes vali pildistamise algusesse lapsed ja vanavanemad. Kui nemad saavad jäädvustatud, võivad vanavanemad, sõltuvalt aastaajast, soovi korral minna tuppa soojenema/jahtuma või lihtsalt istuma. Lapsed, seevastu, saavad olla lapsed ja pärast ei ole nii hull, kui riietele on tekkinud muru-, pori- või toiduplekid.

Grupipiltide nimekirja ideid

Kui olete kokku panemas oma grupipiltide nimekirja, siis järsku saate siit natukene inspiratsiooni. Mõned näidisgrupid, kes tahaksid teiega kindlasti pildile tulla: pered, vanavanemad, pruudi suguvõsa, peigmehe suguvõsa, lapsepõlvesõbrad, koolikaaslased, ülikoolikaaslased, töökaaslased, huviringide sõbrad, organisatsioonide või seltside kaaslased. Lisaks sellele võib mõelda ka mingeid combo‘sid nagu: kõik mehed + peigmees ja kõik mehed + pruut, kõik naised + pruut ja kõik naised + peigmees, poissmeeste peol osalejad ja tüdrukuteõhtul osalejad.

Lustakate grupipiltide jaoks

Kuna inimeste mugavustsoon pulmafotograafi lustakate mõtetega kaasa tulla on erinev, saab osade külaliste käest paluda, et nad mõtleksid, mida naljakat nad grupipiltide ajal teha tahaksid. Seda kõike muidugi lisaks klassikalistele ja viisakatele grupipiltidele. Inimeste loovus ja loomingulisus võib tõsta grupipiltide ägedust kõrgemale tasemele, kui nad ei pea hakkama kohapeal improviseerima. Pakun ise alati ka välja, mida teistsugust piltidel teha võiks, aga vahel on palju tähenduslikum see, kui inimesed saavad teha oma “signature move‘i”. Nagu on näha ka allolevalt pildilt.

Pulmakülaliste organiseerimine

Tavaliselt kutsub inimesi pildile pulmaisa/pulmaema, aga kui pulmas sellist inimest ei ole või ta on häbelik, siis sobib seda ülesannet täitma ka fotograaf. Kes iganes teadustajaks ei ole, on organisatoorses mõttes kasulik öelda, kes pildile tulevad ja kes valmistuma peavad. Nii on uus grupp kohe valmis pildile tulema ja grupipiltidele kuluv aeg muutub märgatavalt lühemaks. 

Pulmakülaliste eelnev teavitamine

Tagamaks selle, et grupi-ja sõbrapiltide ajal ei peaks inimesi taga otsima, on kasulik, et info pildistamisest jõuaks kõikide pulmakülalisteni. Selle jaoks on kõige sobilikumad variandid teadetetahvel, saabuvatele
külalistele jagatavad brošüürid ajakavaga ning pulmaisa/ema korduvad valjuhäälsed teadeanded.

Pildistamine ühes või kahes osas?

Küsimusele, kas teha grupi-ja sõbrapildid järjest või kahes eraldi osas, vastan – maitse küsimus ja vastavalt ajakavale. Minu isiklik soovitus oleks teha need järjest, et noorpaar saaks pärast seda hakata pidu nautima ja oleks üks ametlik osa vähem, millele keskenduma peab. Sellele vaatamata on täiesti sobiv teha neid kahe kahes eraldi vaatuses, et noorpaar saaks vahepeal hinge tõmmata ja näolihased suurest naeratamisest krampi ei läheks. 

Pildistamine kuuma/külma ilma korral

Kui on kuum ilm, palu etteruttavalt mõnda sõpra või pereliiget, kes teile midagi jahedat juua tooks. Sellega on võimalik vältida kuumarabandusi, mida ilmastikuolude ja pingelise päeva koosmõjul esineda võib. Teine äärmus on liiga jahe või külm ilm, kus keegi võiks teile vahepeal midagi sooja juua pakkuda ning korraks midagi sooja selga anda, et teid natukene soojendada.

Grupipiltide asukoha valik

Grupipiltide asukoha valimisel tuleks arvestada ka taustaga, mis võiks olla visuaalselt ilus, kus oleks piisavalt valgust ja ruumi. Kui ilm lubab ja on vähegi võimalik, võiks suuri grupipilte teha õues mitte siseruumis. Pildistamiskoha osas tasub välja vaadata 2-3 erinevat võimalikku kohta ja rääkida need läbi fotograafiga. Samas soovitan ka valmis olla selleks, et vastavalt aastaajale, ilmale ja päikese asukohale valib fotograaf mõne teise koha pildistamiseks. Eesmärgiks on alati kaunid fotod ja võimalikult mugav asukoht noorpaarile.

Plaan B

Teades seda, et ilm Eestis on tõeline loterii, tasub omada grupipiltide jaoks plaan B-d juhuks, kui ajakava-järgsel hetkel peaks sadama paduvihma. Kasulik on uurida välja, kas peokohas on võimalik pildistada ka siseruumides või mõnes varjulises kohas. Siseruumide grupipildid on siiski tavaliselt vaid hädalahendus. Eelistatult võiks grupipilte siiski õues teha ja enamik pulmaisasid suudab vajadusel ajakava ümber mängida nii, et grupipilte on võimalik teha siis, kui vihmapilved on möödunud. 

Kokkuvõte

Tagamaks pulmapäeval sujuva grupipildistamise osa tasub teha eeltööd ja panna kirja nimekirjad inimestest, kellega koos pilti teha. Too nimekirja algusesse lapsed ja vanavanemad. Jaga seda nimekirja pulmaisa ja fotograafiga. Kui soovid eriti omanäolisi ja erilisi grupipilte, palu sõpradel mõelda, mida lustakat nad tahaksid pildistamise ajal teha. Teavita aegsalt külalisi grupipiltidest, et nad oleksid õigel ajal õiges kohas. Ole valmis kuuma ja külma ilma korral kasutama turgutavaid abinõusid ning oma varuplaani Eesti ilmastikuolude muutlikkuse tõttu.

Kui te alles otsustate, kas lasta jäädvustada ka grupipilte, piiluge korraks, miks on pulmapäeva grupipildid olulised.

Ka tasub enda pulmaks valmistudes lugeda ka 10 nõuannet pulmafotograafilt kaunimate pulmapiltide saamiseks, millele võiks mõelda juba enne pulmapäeva.

Neile, kes endale alles pulmaisa otsivad, võiks olla kasulik ka 10 ägeda pulmaisa postitus.

Samuti võite hoida end kursis minu tegemistega nii Facebookis kui ka Instagramis.

Post a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*