Elamuskingitus

Fantaasiafoto pildistamine looduses

ELAMUSKINGITUS

Me elame ajastul, kus inimestel pole vaja rohkem asju kui neil juba on. 2011. aastal USAs Washingtoni osariigis töötades sattusin tuba üürima ühelt vanemalt Süüria proualt, kes mulle ühel pühapäeval ütles: “Mihkel, minust on saanud ameeriklane. Mu auto ei mahu garaaži, sest see on täis asju, mida mul vaja ei lähe.” Heaolu kasv Eestis liigutab meid samas suunas ning juba on levimas trend, kus inimesi rõõmustavad kõige rohkem erinevat sorti elamused.

Fotosessioon kingitusena täidab kahte rolli. Esiteks, see pakub elamust neile, kes tihti pildistamas ei käi. Eriti, kui tegemist on erilise ja teistmoodi fotosessiooniga. Harvad ei ole need korrad, kui fotosessioonile tulevad inimesed tunnistavad, et käisid viimati fotograafi juures pildistamas koos oma vanematega kui nad ise olid veel koolilapsed. Teiseks, elamuskingituse fotosessioon talletab mingit konkreetset ajahetke inimese elus. Mida vanemaks inimene saab, seda kiiremini aastad mööduvad ja seda kaugemale jäävad noorusajad. Seda märkab kõige paremini, kui jälgida kui kiiresti on enda või sõprade lapsed kasvanud. Kuulen inimeste käest tihti, et nad oleksid tegelikult tahtnud pildistama tulla 5-10 aastat tagasi.

Samuti on elamuskingituse fotosessioon heaks kingituseks kõigile neile, kellele meeldib fotograafi juures pildistamas käia. Kui neile niikuinii meeldib pildistamas käia, siis ei saa fotosessiooni kinkimisega mööda panna. Küll aga on elamuskingituse fotosessiooni näol neil võimalik teha midagi hoopis teistmoodi võrreldes tavalise perepildistamisega. 24/7 kodus olevale vanemale või töönarkomaanist kaaslasele on selline fotosessioon võimalus murda välja igapäevasest olmerutiinist ning saada turgutust oma hingele ja vaimule. Kuna inimesed on erinevad, siis on ka nende maitsed erinevad. Seetõttu leiab allolevast loetelust erinevaid põnevaid pildistamise ideid, mille seast parim valik teha. Kui juhtub, et soovite midagi, mida te siit lehelt ei leia, siis kirjutage mulle – tulen alati hea meelega kõikide lennukate ja segaste ideedega kaasa.


naise portree fotosessioon loomaga

FOTOSESSIOONI KINGIIDEE


Fotosessiooni elamuskingitusena sobib kinkida paljudel erinevatel põhjustel. Allpool on ära toodud mõned olulisemad tähtpäevad ja sündmused:

 • sünnipäev
 • valentinipäev
 • jõulukink
 • pulma-aastapäev
 • emadepäev
 • isadepäev
 • naistepäev
 • meestepäev
 • pulmakink
 • lapse sünni puhul
 • soolaleiva kingitusena
 • ettevõtte motivatsioonikingitus töötajatele

FANTAASIA FOTOSESSIOON


Raamatud, filmid, televisiooni seriaalid, RPGd ja arvutimängud aitavad inimestel astuda korraks igapäevaelust kõrvale ja samastuda kellegi põnevaga mõnest teisest maailmast. Fantaasia fotosessioon annab võimaluse end päriselt oma lemmiktegelaseks kehastada. Saame koos mõelda, kust leiame sobiva kostüümi ja vajalikud aksessuaarid – kasutades isiklikke esemeid, kostüümilaenutusi või välismaiseid e-poode. Jumestajate kaasabil toome inimestes välja soovitud tegelaskujud. See on parim kingiidee neile, kes on mingite teoste või tegelaste suured austajad. Olgu selleks siis J.R.R.Tolkieni või Jane Austini raamatud, seriaalid nagu “Breaking Bad” või “Star Trek”, superkangelased nagu Batman või Wonder Woman. Siin kehtib küll ütlus: “Sky is the limit!“. Kõige paremini sobib fantaasia fotosessioon ühele või kahele inimesele.

Fotolavastuse fotosessioon Pirita kloostris

Portreepildid kahele autoga

STILISTIKAGA FOTOSESSIOON


Kui fantaasia fotosessioon on liiga ulmeline ja tavaline portree-või perepildistamine on liiga igav võib mõelda kuldsele keskteele – stilistikaga fotosessioonile. Selle käigus saame sobivate kostüümide ja vajalike aksessuaaridega viia pildistatavad ajast mõnikümmend aastat tagasi või kehastuda ümber kellekski teiseks tänapäeva tegelaseks. Sellel fotosessioonil on suurem rõhk loomulikkusel, mistõttu on rohkem suunatud tegutsemist kaamera ees ja vähem kaamerasse vaatamist. Stilistikaga fotosessioon on parim kingiidee mehele. Kui fantaasia fotosessioon sobib paremini ühele-kahele inimesele, siis stilistikaga fotosessioonile võib tulla nii üksi, kaaslasega, perega kui miks mitte ka töökollektiiviga.

Naine pildistamas fotograafi juures fotostuudios

PIIMAVANNI FOTOSESSIOON


Piimavanni fotosessioon on kindlasti midagi rutiinimurdvat ja sobib nii neile, kes ei ole ammu pildistamas käinud kui ka neile, kellele meeldib tihti pildistamas käia. Mitmekülgsemate piltide jaoks võib alustada sessiooni ilma piimata ja seda hiljem lisades. Seda fotosessiooni võib teha kodus, kus on vann olemas, rentida mõni AirBNB ruum või selleks sobiv fotostuudio. Tulemuseks on ajatud, kaunid ja omanäolised pildid. Piimavanni fotosessioon on parim kingiidee naisele. Nagu ka piltidelt näha, siis selle fotosessiooni puhul on nägu väga tugevasti esiplaanil, mistõttu soovitan kindlasti mõelda ka jumestuse peale.


ÜKS PÄEV SINU ELUS


Väga populaarne trend on käia perega fotostuudiote jõulunurkades pildistamas. Sealt saab kauneid pilte, aga see ei jäädvusta päris elu, sest see ei ole teie elutuba ja te ei istu suvalisel neljapäeva õhtul triiksärgi ja õhtukleidiga kuuse all. Kujutle ette, et aasta on 2039 ja teie lapsed on suureks kasvanud, te olete vahepeal kolinud ja üldine mood ning stiil on muutunud. Kas te parema meelega vaataksite neid tehislikke konveiermeetodil tehtud jõulupilte või teie kodus fotograafi poolt tehtud pilte teie igapäevast aastal 2023?

“Üks päev Sinu elus” on selles mõttes fotolavastus, et mängime lühikese aja jooksul läbi teie päeva erinevad osad – nt hommikurutiinid, pühapäevased päevased tegevused lastega, söögitegemise või õhturutiinid. Mis aga eristab seda fotosessiooni teistest fotolavastustest, on see, et te mängite iseend oma kodus ja oma riietes selle jaoks, et kunagi tulevikus oleks hea tagasi vaadata, millised olid need toredad ajad vanasti. See on sobilik kingiidee nii paarile kui ka perele.


KUNSTILINE MUSTVALGE PORTREE FOTOSESSIOON


Loomingulisus, kunstipärasus ja eneseväljendus võiksid olla mõned märksõnad, mis iseloomustavad seda fotosessiooni. Miks mustvalge? Värvide puudumine toob esile subjekti, suurem roll pildistamisel on heal valgusel ning subjekti ja tausta vahel tekkival kontrastil – see on midagi teistsugust, ajatut ja kaunist. See fotosessioon on sobilik kingiidee ühele inimesele. Pildistamisele võib tulla tühja peaga ja sooviga midagi ägedat luua. Pakun välja erinevaid põnevaid ideid, mida võime katsetada kas stuudios, looduses või kusagil siseruumides. Samas, kui mulle saadetakse enne sessiooni pilte oma soovidega, tulen alati nendega hea meelega kaasa ja aitan neid teostada.

Valges kleidis naise pildistamine looduses
tantsija portree foto jahus

BUDUAARI FOTOSESSIOON


Buduaaripildistamisel käivate inimeste peamine argument fotosessioonile tulekuks on see, et noorus möödub kiiresti. Seetõttu soovitakse luua kauneid mälestusi, millele pensionipõlves tagasi vaadata. Buduaaripildistamine on pigem kingiidee naisele, kuid aeg-ajalt satuvad mu kaamera ette ka mehed, kes soovivad oma vormi ja figuuri talletada piltide näol. Inimesi pildistades kuulen aeg-ajalt, et nad tahaksid endast ka buduaaripilte, aga neil oleks vaja 3-5kg alla võtta või üldises mõttes paremas vormis olla. Selle peale tahan öelda, et buduaaripildistamisega on nagu kinnisvara ostuga – 5 aasta pärast on hea meel, et selle otsuse sel päeval ära tegid, mitte ei oodanud ideaalset vormi ega korterihindade kukkumist. Buduaari fotosessiooni võib teha nii kodustes tingimustes, fotostuudios kui ka mõnes kaunis mõisas, hotellis või AirBNB’s.


VALGUSMAALING


Kui kunstilised ja omanäolised pildid meeldivad, on parim kingiidee nii mehele kui naisele valgusmaalingu fotosessioon. See pildistamine sobib kingiks pigem ühele-kahele inimesele kui tervele perele. Eesti ilma arvestades tasub valgusmaalingute portree fotosessioonile mõelda pigem vahemikus mai-september. Ka ülejäänud aasta saab neid pilte teha, kuid siis on see kogemus pigem külmetamine kui protsessi nautimine.


FOTOSESSIOONI ASUKOHA VALIK

FOTOSTUUDIO


Portree fotosessioon fotograafiga fotostuudios

Plussid

 • ei pea muretsema vihma ja lume pärast
 • alati soe ja ei pea külmetama
 • saab teha ajatuid pilte
 • saab kontrollida valgust
 • kõik ühes kohas koos – ei kulu aega ühest kohast teise minemise peale

Miinused

 • saab rentida tunni kaupa
 • lisakulu ca 25-40€/h
 • vähem liikuvamad pildid kui looduses/linnaruumis
 • tehislik keskkond

LOODUS/LINNARUUM


Portree fotosessioon fotograafiga Lennusadamas

Plussid

 • saad kasutada ära aastaaegu – lumi, õitsvad puud, sügislehed
 • saab taustu kokku sobitada pildistamise temaatikaga
 • palju ruumi liikumiseks
 • mitmekülgsemad pildid kui siseruumides
 • kui ruume ei rendi, siis lisakulusid pole

Miinused

 • pildistamine sõltub ilmast
 • suurem osa aastast on pildistamisel külm
 • ei ole nii privaatne kui kodune või fotostuudio pildistamine

KODU


Plussid

 • rahulik, hubane, tuttav keskkond
 • ei pea kodust kuhugi minema
 • privaatne pildistamiskeskkond
 • kõige isikupärasemad pildid
 • ei lisandu lisakulusid ruumide rentimisel

Miinused

 • võib olla ruumipuudus
 • vähem liikuvamad pildid kui looduses/linnaruumis

Portree fotosessioon fotograafiga Kolga mõisas

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED


Kas lemmikloomi võib fotosessioonidele kaasa võtta?

Rendiruumide puhul peab läbi rääkima omanikega. Minu poolt on lemmikloomad vägagi oodatud!

Mitmele inimesele on need fotosessioonid mõeldud?

Enamasti ühele-kahele inimesele, osadele sobivad ka suuremad grupid. Täpsemalt saab lugeda iga fotosessiooni kirjeldusest.

Kas kingisaajal on võimalik ise fotosessiooni pikkust muuta?

Jah, see on võimalik tasudes kinkekaardi ja lõppsessiooni hinnavahe.

Kas peab valima fotosessiooni ülaltoodud valikute seast?

Ei pea – tulen alati hea meelega kaasa kõikide uute ja põnevate ideedega. Eesmärgiks on see, et kingisaaja saaks, mida ta soovib.


ELAMUSKINGITUSE KINGIIDEE PAKETID

Portreepildid looduses Tallinnas

PAKETT 1

 • 30-minutiline fotosessioon
 • pildistamisele eelnev konsultatsioon
 • sobiva ilma korral drooni kasutamise võimalust
 • ca 25 töödeldud faili
 • veebigalerii sõpradega jagamiseks
 • pildid valmis 2-3 nädalaga
 • kinkekaardi saatmine teile sobivasse postiautomaati

HIND 156 eurot

PAKETT 2

 • 60-minutiline fotosessioon
 • pildistamisele eelnev konsultatsioon
 • sobiva ilma korral drooni kasutamise võimalust
 • ca 50 töödeldud faili
 • veebigalerii sõpradega jagamiseks
 • pildid valmis 2-3 nädalaga
 • kinkekaardi saatmine teile sobivasse postiautomaati

HIND 206 eurot

tantsu portree naine

PAKETT 3

 • 90-minutiline fotosessioon
 • pildistamisele eelnev konsultatsioon
 • sobiva ilma korral drooni kasutamise võimalust
 • ca 75 töödeldud faili
 • veebigalerii sõpradega jagamiseks
 • pildid valmis 2-3 nädalaga
 • kinkekaardi saatmine teile sobivasse postiautomaati

HIND 241 eurot


TEISED FOTOSESSIOONIGA SEOTUD TEENUSED


Kõik ülal välja toodud paketid sisaldavad kinkekaarti ja selle saatmist, konsultatsiooni, minu transporti 40km raadiuses Kiilist (edasi on 0.45€/km), sobiva ilma korral drooni kasutamise võimalust, pildistamist, pilditöötlust (3-4x pildistamisele kuluv aeg) ning töödeldud digifaile kaunis veebigaleriis. Kui sobivad kostüümid on endal juba olemas, vajaliku jumestuse/soenguga saate ise hakkama ja fotostuudios pildistada ei taha, siis midagi lisada polegi vaja.

Kui aga oleks vaja jumestust, soengut, abi kostüümidega ja fotostuudiot rentida, siis tasub arvestada järgmiste hindadega. Erisoovide puhul on kasulik need hinnapäringuga mulle edastada, et oskaksin täpsemalt öelda, mida on vaja ja mis kõige paremini sobib.

Fotostuudio rentimine 1h
Fotosessiooni jumestus
Keerulisem erijumestus
Soeng
Stilist
Minu nõuanded

ca 25-40€/h
ca 45€
50€+
al 20€
ca 50€/h + vajalike riiete laenutus/ost
Hinna sees + vajalike riiete laenutus/ost


KLIENTIDE TAGASISIDE:


Fantaasiafoto pildistamine looduses

„Väge äge sessioon oli! Pildid on ka väga lahedad – neis on ühest küljest sügavust ja süngust ning teisest küljest tuld ja lõbu. Tunnen, et nii mõnigi pilt kirjeldab hästi minu enda hinge olemust. Väga ägeda töö oled teinud küll!“

– Triine
Fantaasiafoto pildistamine looduses

“Mulle meeldis fotosessiooni juures see, kuidas meie koostöö sujus. Mihkel on fotograafina hästi meeldiv isik – hea suhelda ja samuti suunas ning juhendas mind kui vaja oli. Vaatasin pildid üle ja jäin hullult rahule. Mihklil on hea silm ja soovitan teda väga!”

– Tiaré

“Mihkel on üks muhe ja tasakaalukas eesti mees, samas väga tähelepanelik ja hooliv. Valisime temaga pildistamise just sellisele ajale, kus väljas oli paks lumi ja sadas veel juurde. Ehk siis ilmastikuolud pildistamiseks ei olnud just kõige mugavamad. Juba eelmisel õhtul saatis Mihkel mulle juhised, et paneksin väljas pildistamiseks endale sooja pesu kostüümi alla, veekindlad saapad jalga ja termosega teed kaasa. Milline hoolimine! See tegi südame nii soojaks ja kohe oli hoitud ja turvaline tunne temaga välja pildistama minna, ehkki ma polnud temaga veel kunagi päriselt kohtunud ja ei teadnud tema kohta midagi muud, kui seda, et ta oskab hästi pilti teha :).
Fotosessioon läks vaatamata ekstreemsetele oludele väga ladusalt ja seda just tänu Mihkli heale juhendamisele, rahulikule olekule ja muhedale huumorile. Saime lühikese ajaga väga palju ilusaid ja ägedaid pilte. Kindlasti lähen Mihkli juurde veel pildistama!!!”

– Kadri

“Olen Mihkli pilte alati imetlenud. Juba seetõttu, et ta leiab alati väiksed nüansid ja inimese omapärad üles. Ta teab täpselt kuidas on inimene seotud taustaga ja teab täpselt kuidas inimene fotol välja nägema hakkab. Esimest korda sattusin Mihkli juurde, kui abikaasa kinkis mulle fantaasia fotosessiooni…oii see oli põnev. Minust sai üheks päevaks Xena 🙂 Kõige lahedam muinastuledeöö jäi just selle pildistamisega meelde. Pilte ma vaatan siiani ikka suure heldimusega – nii ägedad on. Jõulupiltide jaoks ma ei kavatsenudki kedagi teist otsima hakata, minu valik oli Mihkel. Ta on fotograaf, kes sulle jääb ja kelle juurde lähed alati tagasi.”

– Liis
Portree fotosessioon fotograafiga linnas

“Mihkel on Väga hea fotograaf: täpne, kohusetundlik, põhjalik, alati fotosessioonil lisaks pildistamisele asjaliku nõuga abiks. Soovitan soojalt!”

– Margot

“Suurepärane fotograaf. Koostöö sujub alati väga hästi. Oskab juhendada ja teab millest räägib. Saab kiiresti aru ka minu soovidest. Mitmel korral koostööd teinud ja see jätkub kindlasti ka tulevikus. Aitäh Mihkel!”

– Susanna
Naine pildistamas fotograafi juures fotostuudios

“Olen Mihkliga juures saanud nüüd kaks korda pildistamas käia ja pean ütlema, et tegemist on ühe lemmikfotograafiga. Suudab luua mõnusa ja vaba õhkkonna, annab häid juhiseid, kui omal mõistus otsa saab ja on üleüldiselt muhe. Lisaks meeldib, et ta ei töötle pilte liiga üle ehk tulemus jääb loomulik ja mitte liiga nukulik. Soovitan igal juhul!”

– Grete

“Mihkel on oma ala professionaal. Tundsime end temaga mega mugavalt ja lõbusalt ning seetõttu tulid ka pildid väga loomulikud. Oleme mitmeid kordi ikka ja jälle temaga pildistamas käinud ning teeme seda ka edaspidi. Soovitan soojalt!”

– Kelly

FOTOSESSIOONI KINKIMINE


Alusta sellest, et kirjuta mulle vastused järgmistele küsimustele:

 • mitmele inimesele fotosessiooni kinkida soovid?
 • millise temaatikaga pildistamine võiks olla?
 • kus pildistamine võiks toimuda?
 • mis riideesemed ja aksessuaarid on juba olemas ning mida oleks juurde vaja?
 • kas jumestust ja soengut on vaja?
 • kas soovid füüsilisel kujul kinkekaarti või e-kinkekaarti, mille ise välja prindid?

Selle põhjal teen hinnapakkumise ning kui see sobib, siis ülejäänud detailid räägin juba kingisaajaga läbi, kui ta minu poole pöördub. Teen omalt poolt kõik, et Sinu jaoks eriline inimene saaks ägeda elamuse ning kaunid pildid sellest päevast, mida on tulevikus hea meenutada!


Soovid kinkida elamust või tahaksid ise pildistama tulla – kirjuta mulle siin või saada e-mail.

  Nimi

  Email

  Teema

  Teade

  Post a Comment

  Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

  *