10 ägedat pulmaisa

10 ägedat pulmaisa

18. detsember 2021
/ / /

10 ägedat pulmaisa

Leian end igal aastal vastamas küsimusele “Kas sa oskad meile pulmaisa soovitada?” ja mulle tundub, et e-kirja vahendusel ei saa ma sellele väga põhjalikult vastata. Seepärast otsustasin teha postituse pulmaisadest, keda soovitades tean, et olete heades kätes. Põhjus, miks siin nimekirjas ühtegi pulmaema ei ole, peitub selles, et oma 8-aastase pulmafotograafi karjääri algus-aastail nägin vist ainult 1-2 korda tegutsemas pulmaema ja ma kahjuks isegi ei mäleta tema/nende nimesid või kuidas nad oma tööga toime tulid. Siin postituses olevate pulmaisadega kohtun igal aastal ja paljudega neist tihti ka mitmetes pulmades. Seetõttu tean neid paremini ja julgen neid soovitada.

Nimekiri ei ole lõplik, sest mitmete pulmaisadega, kelle kohta olen head kuulnud, pole mul õnnestunud koostööd teha. Miks on nimekirjas 10 nime? Kui pulmakuupäevaks osutub mõni eriti magus juulikuu laupäev, siis on suhteliselt suur võimalus, et paljudel pulmaisadel on kalendris juba broneering olemas. Seetõttu tundus vaid 5 inimese väljatoomine mittepiisav, aga 15 nime lisamine raiskamine, sest enamik pruutpaare ilmselt rohkem kui 10 pulmaisale ei kirjuta. Kui neist kümnest ägedast pulmaisast jääb väheks, palun kirjutage mulle, oskan neid veel soovitada.

Mida jälgida pulmaisa valimisel?

Siin postituses olevaid inimesi ühendavad järgmised kriteeriumid, mis minu hästi subjektiivsel arvamusel iseloomustavad ägedaid pulmaisasid:

  • suudavad kiiresti kohaneda kõikvõimalike probleemide ja muredega, mis pulmapeo ajakava segamini lüüa võivad
  • on humoorikad
  • ei tee alla-poole-vööd nalju ega pane pulmakülalisi piinlikke mänge mängima
  • tajuvad pulmapeo kulgu – kui on vaja, tõstavad tempot ja teevad pulmakülalistega tegevusi, ning kui vaja, lasevad inimestel rahulikult kokteile juua ja juttu rääkida
  • ei tarbi pulmas alkoholi või teevad seda väga mõõdukalt
  • on paindlikud ajakava muudatuste osas, kui pulmafotograaf otsustab ilmastikuolude tõttu kaunimate piltide saamiseks ajakavas pisimuudatusi teha
  • ei sunni pruutpaari tegema aegunud pulmatraditsioone nagu näiteks tite mähkimine – paljudel pruutidel on juba laps või mitu

Need on minu jaoks otsustavad kriteeriumid pulmaisa valimise puhul. Mida teie veel siia nimekirja lisaksite?

Kuidas pulmaisa valikut teha?

Kuna pulmaisa valik mõjutab tugevalt pulmapeo käekäiku, siis ei tohiks valiku ainsaks kriteeriumiks jääda e-kirja teel saadetud hinnapakkumine. Pulma pidamine on kulukas tegevus ja rahaline kokkuhoid on alati teretulnud. Küll aga ma ei soovita kokkuhoidu ilmtingimata pulmaisa osas rakendada. Lisaks pulmaisade teenuse hinnale tuleks kindlasti nendega näost näkku kohtuda. See aitab kiiresti tuvastada, kas teie ees olev inimene on “teie inimene”. Nii väldite olukorda, kus keskmisest hinnaklassist 2.6x odavama pakkumise vastuvõtmisel juhib teie tähtsat päeva inimene, kes tseremoonia ajal teeb peerunalju ja on kella 21:00ks juba korralikus vines. (see on natukene liialdatud, et mõtet paremini esile tuua)

Esimese käiguna tasub mõelda nendele kordadele, kui te ise pulmakülalised olite. Kui mõni pulmaisa jäi paremini meelde, siis tasub abiellunud sõprade käest uurida nende tagasisidet. Positiivse vastuse korral soovitan kokku leppida kohtumise. Alati on võimalik, et teie sõprade maitse ei ühti teie maitsega ja nii annab pulmaisaga kohtumine võimaluse veenduda inimese sobivuses/mittesobivuses.

Kui fotograafide, videograafide ja bändide loominguga saab tavaliselt veebi teel tutvuda, siis pulmaisadel tavaliselt sellist võimalust pole. Küll aga võivad teised pulmategijad omalt poolt soovitada pulmaisasid, mida ka mina siin praegu teen. Jätkuvalt kehtib ka siin sama reegel – kuula soovitused ära, uuri nende kohta lähemalt veebist või sõpradelt ja mine koos oma kaaslasega pulmaisadega kohtuma. Kui kohtumisel tundub, et mingid asjad jäävad justkui hinge närima, siis võiks kindlasti veel 1-2-3 pulmaisaga kohtuda. Kui tunne on õige, siis pole ilmtingimata vaja pikalt edasi otsida.

Nüüd aga, ilma pikema jututa – siit tulevad tähestikulises järjekorras 10 ägedat pulmaisa, kellega ma tean, et olete kindlates kätes.

Andres Karu

https://peoloog.ee/peomeistrid/andres-karu/

Hannes Hermaküla

https://peoloog.ee/peomeistrid/hannes-hermakula/

Hannes Lents

https://pulmaisa.blog/minust/

Ingar Dubolazov

https://www.instagram.com/pulma_boss/

Juhan Krull

http://www.callevent.ee/minust

Karl Pütsep

https://www.facebook.com/pulmaisakarl

Keit Fomotškin

https://www.facebook.com/keit.fomotskin

Taavi Puuorg

https://peoloog.ee/peomeistrid/taavi-puuorg/

Tõnis Milling

https://peoloog.ee/peomeistrid/tonis-milling/

Vahur Jüris

http://www.peojuht.com/pulmaisa-vahur-juris

Kokkuvõtvalt, vaadake pulmaisade soovitusi ja kuulake sõprade soovitusi, kuid oma lõplik otsus tehke pärast pulmaisadega näost-näkku kohtumisi. Nii saate kõige paremini veenduda, et te tähtsat päeva juhib õige inimene, kes teile päriselt meeldib.

Kui see postitus oli kasulik ja otsite veel nõuandeid pulmade korraldamisel, vaadake ka vigu, mida abielupaarid oma pulmade näitel soovitavad vältida.

Ka tasub enda pulmaks valmistudes kindlasti lugeda ka 10 nõuannet pulmafotograafilt kaunimate pulmapiltide saamiseks, millele võiks mõelda juba enne pulmapäeva.

Samuti võite hoida end kursis minu tegemistega nii Facebookis kui ka Instagramis.

Post a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*