10 nõuannet pruutpaaridele kaunimate pulmapiltide jaoks

10 nõuannet pruutpaaridele kaunimate pulmapiltide jaoks

24. oktoober 2021
/ / /

10 nõuannet pruutpaaridele kaunimate pulmapiltide jaoks

Jälle on möödas üks sisukas ja meeleolukas pulmahooaeg, mille jooksul tabasin end tihti mõttelt, et on mitmeid lihtsaid võtteid, mida pruutpaarid saaksid teha kaunimate piltide jaoks veel enne, kui pildistamiseks läheb. Seetõttu jagan oma 10 nõuannet pruutpaaridele, mille peale enne pulmapäeva mõelda.

1. Unusta ära minutilise täpsusega ajakava

Reegel on see, et pulmapäeval läheb midagi katki, keegi jääb hiljaks, miski on kadunud, midagi unustatakse maha ja osad tegevused võtavad rohkem aega, kui algselt oli planeeritud. Seetõttu on kasulik, kui on puhveraega ja te olete teadlikud, et asjad ei lähe alati täpselt nii nagu on ajakavas kirjas. Mul on olnud olukordi, kus ilupiltide pildistamise osa on planeeritud 1.5h asemel 20 minutit. Põhjusteks on olnud muuhulgas see, et peigmehe ülikond jäi 220km kaugusele maha, peigmees otsustas minna pulmapäeval pere neljajalgsele sõbrale kikilipsu ostma, pruudi jumestusega läks kauem, sest pulmapeo ruumidesse ei pääsenud õigeaegselt sisse ja mitmeid muid seikasid, mis löövad ajakava segamini. Selle tulemuseks on tavaliselt see, et kõik lähevad pingesse ja mõnus pulma-vibe läheb kaotsi. Tahan kinnitada, et me leiame alati lahenduse, kuidas ajakava ümber mängida. Vajadusel teeme mõne osa lühemalt või jätame midagi vähem-olulist ära, et üldplaanis kõik sujuks. Kokkuvõtvalt, paindlik ajakava = stressivabam pulmapäev = te ei ole pulmapiltidel pinges.

2. Delegeeri pulmapäeva kohustused kellelegi teisele

Kui eelarve vähegi võimaldab, siis leidke endale keegi tore inimene, kes seda õhtut veab. Samuti on tuleb kasuks kaasata keegi pulmakorralduse valdkonnast, kes tegeleb jooksvate administratiivsete küsimustega ja lahendab probleeme kiiresti ning tihti juba ennetab nende tekkimist. Kui eelarve seda ei võimalda, siis järsku on nõus pere ja sõbrad appi tulema. Selle punkti mõte on see, et tegemist on teie jaoks ainulaadse päevaga, kus teie peaksite olema muretud ja rõõmsad ning nautima pidu. Te ei pea mõtlema sellele, kas teie sõpradel on ikka meeles see või too mäng külalistega ette võtta, pulmajoogid sobival ajal laudadele viia või sõrmused õigel ajal õigesse kohta tuua. Isegi, kui teile meeldib olla organiseerija, siis olge sel tähtsal päeval uhkusega vaid peo peategelane. Kogu aeg stressiseisundis ringijooksvast või hoopis kadunud noorpaarist ei saa nii meeleolukaid pulmapilte kui pidu nautivast noorpaarist saaks.

3. Vali pulmaisa/pulmaema, kes on paindlik ja oskab reageerida muutuvale pulmapäevale

Kolmas punkt kattub osaliselt teise punktiga, aga läheb natukene spetsiifilisemaks. Kui te olete otsustanud kasutada mõne inimese abi, kes võtab endale teie pulmapeoks pulmaisa/ema rolli, siis on äraütlemata kasulik leida inimene, kes on paindlik ja oskab reageerida kõigile, mida pulmapäev tema teele toob. Minu teele satuvad enamasti õnneks just sellised pulmaisad, kes suudavad kiiresti ja sujuvalt lahendada kõik noorpaari mured ja mängida ümber ajakava vastavalt tekkinud viperustele. Kuid vahel on õhtujuhtideks ka inimesed, kellel on jäik ajakava, mida ei tohi muuta. Tundub, et nad ei taipa, et see on pruutpaari tähtis päev, mitte nende sooloetendus. Tavaliselt on paindlikud pulmaisad/emad need, kes tajuvad seltskonna meelestatust. Tapvalt palava ilmaga ei sunni nad inimesi teatevõistlusi tegema, vaid lasevad neil kokteile juua ja juttu rääkida. Samuti ka vastupidi – kui tundub, et inimestel on igav, siis nad leiavad pulmakülalistele tegevusi. Selliste pulmaisadega on lihtne koostööd teha, sest nad tulevad fotograafide soovide ja mõtetega pildistamise osas kaasa, et pruutpaarid saaksid endale kaunid pulmapildid.

4. Dekoratsioonid on olulised

Kui tahate säästa aega, energiat ja närve ning soovite kaunist lõpptulemust, on pulmakorraldaja kaasamine kindla peale minek. Lisaks sellele, et teie ei pea pulma-eelsel ööl kella 03:00ni viimaseid detaile lihvima, nagu liiga tihti pruutpaaridega juhtub, on teil ka pulmapäeval olemas inimene või lausa inimesed, kes teid kõige juures aitavad. Kui eelarve seda ei luba, siis tasub ikkagi ise või koos sõprade ja pere abiga kaunistused teha. Sellele võiks mõelda kõige hiljem 1-3 kuud enne pulmapäeva, muidu jäävad need tegevused viimasele minutile. Kaunistatud pulmapeo ruumid jäävad visuaalselt ägedad nii külalistele sellel tähtsal päeval kui ka pärast piltidele.

5. Vali hoolikalt tseremoonia, õnnitlemise ja grupipiltide asukohti

See on arusaadav, et alati ei ole pulmapeo paigas asukohtade valik suur ja peab tulema toime sellega, mis pruutpaari jaoks on valikus. Samas annab see palju juurde, kui on võimalik tseremoonia, õnnitlemine ja grupipildid teha mõnes kaunis paigas, mis on ka päikesepaistelisele ilmaga varjulises osas. Varjulise koha leidmisel on mitmeid häid külgi. Esiteks, pildistatavate nägudele ei teki päikese tõttu tugevaid varje. Teiseks, inimesed ei pea päikesesse vaatama ja kissitama. Kolmandaks, varjus on kuumadel suvepäevadel mõnusam. Kaunimatele piltidele aitab kaasa ka see, kui pildistamisala on avar, kuid see pole nii oluline kui varjuline koht.

Leidmaks neid ideaalseid asupaiku on kõige kavalam minna pulmapeo kohta kohale 1-4 nädalat enne pulmapäeva umbes-täpselt samal ajal kui peaks tseremoonia olema. Siis saab kõige paremini ise jälgida päikese suunda. Alternatiiviks on seda teha mõne mobiilirakenduse või veebilehe kaudu nagu Sunearthtools.com või uurida peokoha inimeste käest päikese asukohta tollel kindlal ajal.

Kui ei ole sobivat varjulist ala ja tuleb lauspäikese käes pildistada, siis kui vähegi võimalik jälgi, et tseremoonia ajal paistaks päike otse teie nägudele või täpselt selja tagant. Kui päike paistab külje pealt tekib olukord, kus peiu või pruudi nägu on varjus või päike jätab nina varjud põsele, mis ei ole visuaalselt kõige kaunim. Pilves ilma korral on olukord mõnevõrra lihtsam. Siis soovitan pruutpaaril seista tseremoonia ajal rohkem selles suunas, kus päike pilve taga on ning õnnitlemise ajal vastupidi (päike selja tagant ja suunaga külaliste peale).

Samuti saab õnnitlemise ja grupipiltide asukohti valida jooksvalt vastavalt sellele, kuidas tol päeval ja kellaajal päike paistab. Tseremooniapaik jääb pulmapäeval tavaliselt sinna, kus ta algselt planeeritud oli ja proovin leida lihtsalt parima nurga, kuidas pruutpaar tseremoonia ajal seisma peaks. Õnnitlemise ja grupipiltide osas teen 80-90% ulatuses valiku vastavalt olustikule ja valgusele käigu pealt.

6. Pruutpaari õnnitlemine kui presidendi vastuvõtt

Kui te mõtlete õnnitlemise osale pärast tseremooniat, kujutlege presidendi vastuvõttu, kus tegemist ei ole tihedalt kokkurammitud poejärjekorraga. Umbes selline võiks ideaalis olla ka õnnitlemine. See on oluline, sest nii saab kõik külalised ilusti piltidele jäädvustatud. Kui õnnitlemise protsessist saab tihe järjekord, tekib paratamatult olukord, kus kallistamise lõpetanud inimesed jäävad üle andma lilli või lihtsalt ei liigu eest ära ja nii jäävad head kaadrid järgmistest külalistest saamata. Sellistes olukordades peab fotograaf leidma uusi pildistamisnurki, mis ei pruugi valguse mõttes olla nii head kui algne pildistamisnurk. Ehk teisisõnu – fotograaf saab igat pidi hakkama, küsimus pigem selles, mismoodi saab kõige kaunimad noorpaari õnnitlemise pildid. Seda punkti illustreerivad kaks pilti “presidendi vastuvõtu” stiilis õnnitlemisest – nii jõuab pildistada noorpaari poole kõndivaid külalisi kui ka noorpaari õnnitlemist.

7. Peosaalis väldi akende ees istumist

See nõuanne on eriti oluline pruutpaaride puhul, aga kasulik ka pulmakülaliste istumiskohtade seadmise korral. Päeval, kui päike paistab, jääb hämaras ruumis akna ees istudes taust liiga ere. Välkudega saab seda küll natukene päästa, kuid see ei jää visuaalselt kõige kaunim. Õhtul, kui päike on loojunud, peegelduvad fotograaf ja ta välgud teatud nurkadelt aknaklaasidelt, mis limiteerib pildistamisvõimalusi või jääb üldmulje lihtsalt vähem kaunim. Seetõttu soovitan istuda kas näoga akna suunas või veel parem, eemal kõikidest akendest. Akendest eemale istumise osaga ei pruugi kõik loomuliku valgusega pildistavad fotograafid nõustuda, aga minu pildistamisstiili juures, kus ma kasutan välkusid ja loon ise ilusa valguse, on see parim variant.

8. Pulmapäev kui muinaslugu

Pulmapäev on üks pikk muinaslugu, mis algab ettevalmistuse jäädvustamisega. Saan aru, et kõik ettevalmistuspilte ei soovi ning peale ma seda ei suru. Kuid ikka ja jälle satub mu teele abielupaare, kes on õnnelikud, et nende pulmapäev sai jäädvustatud juba hommikust alates. Eriti südantsoojendav on neid pulmapäeva hommiku tundeid ja emotsioone 5-10-25 aastat hiljem piltide kaasabil uuesti läbi elada. Mälu tuhmub, aga pildid taasloovad selle päeva mälestused ja emotsioonid.

9. Kasuta proovimeigi päeva pulma ilupiltide jaoks

Aasias väga populaarne komme teha ilupildid enne pulmapäeva pole kahjuks Eestis jõudnud kanda kinnitada vaatamata selle mitmetele eelistele. Esiteks, pruutpaari jaoks on pulmapäev ilupildistamise võrra lühem ja kell 07:00 ärkamise asemel saate ilma kiirustamata ärgata näiteks kell 09:00. Pulmapäeva südaöö paiku saab selgeks, kui olulised olid need paar lisa unetundi hommikul. Teiseks, saate ise valida endale meelepärase pildistamiskoha, olgu selleks siis Tallinna vanalinn, Piusa koopad, Pariis või Island. Kui paljudel teie sõpradel on ette näidata pulmapildid nende lemmikpaigast maailmas?

Kolmandaks, teil on võimalik neid pilte kasutada pulmapäeva kinkideks, kuvada neid pulmapäeval ekraanil või printida välja ja riputada kaunistuseks üles. Neljandaks, see on stressivaba pildistamine, kus te ei pea mõtlema oma pulmakõnele, tseremooniale või esimesele tantsule ja olete hetkes. Nii tulevad loomulikumad ja vahetumad pildid. Kui see teema tundub huvitav, lugege põhjalikumalt põhjustest, miks minna ilupilte tegema enne pulmapäeva.

10. Lisa pulmapiltidele isikupära detailidega

See alapunkt on üks väike tore nüanss, mida oma pulmapiltidele lisada. Haarake ilupiltide fotosessioonile kaasa midagi sellist, mis on teie jaoks tähenduslik – midagi ajast, kust te kohtusite või midagi, mis teid praegu ühendab või midagi, mis teile väga meeldib. Nendeks aksessuaarideks võivad olla muusikariistad, sporditarbed, Star Warsi maskid, raamatud jms. Sky is the limit – nagu öeldakse. Neid detaile kasutaksime vaid 5-15 minut, aga nad lisavad pulmapiltidele lihtsalt nii palju omanäolisust.

Samuti võib detaile kaasa haarata sõbrapiltide jaoks. Oletame, et pulmakülaliste seas on teie sõbrad disc-golfi võistkonnast. Mõelge, kui toredad pildid tuleksid kui kõigil võistkonna liikmetel oleksid pildistamise ajaks käes mõni erksat värvi ketas.

Need olid minu 10 nõuannet pruutpaaridele, kuidas saada kaunimad pulmapildid. Saan aru, et kõiki neid punkte ei ole võimalik alati ühel või teisel põhjusel ellu viia ning kõik nõuanded ei pruugi kõikidele pruutpaaridele ka sobida ja see on OK. Tegemist on teie pulmapäevaga ja see päev peaks olema just selline nagu teie soovite ning kõik pulmategijad – pulmaisa/ema, pulmakorraldaja, fotograaf, videograaf, muusikud, catering jt teevad reeglina omalt poolt kõik, et see täpselt selline oleks. Selle postituse idee oli anda tulevastele pruutpaaridele mõtteainet.

Kui see postitus oli kasulik ja otsite veel nõuandeid, vaadake ka vigu, mida abielupaarid oma pulmade näitel soovitavad vältida.

Neile, kes endale alles pulmaisa otsivad, võiks olla kasulik ka 10 ägeda pulmaisa postitus.

Samuti võite hoida end kursis minu tegemistega nii Facebookis kui ka Instagramis.

Post a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*