Ürituse pildistamine

Ürituse pildistamine – miks tellida fotograaf?

Vaatamata sellele, et tänapäeval on peaaegu kõigil taskus telefon, millega saab pildistada, ei tulnud külalised üritusele tööd tegema. Nad tulid neile korraldatud üritust nautima. Ürituse jäädvustamise jaoks tasub palgata fotograaf, kes pildistab külalisi ja nende siiraid emotsioone, põnevaid esinejaid ja atraktsioone ning peopaika ja kõiki kaunistusi-pisidetaile.

Iga üritus on ainulaadne ja eriline ning samuti ka mööduv. Olgu tegemist erapeoga, ettevõtte peoõhtu või avaliku sektori üritusega – kauneid ning meeldejäävaid pilte hindavad kõik. Aastate möödudes muutuvad jäädvustused oma 50. juubelist, ettevõtte iga-aastastest legendaarsetest suvepäevadest või linnavalitsuse tänuüritusest üha olulisemaks ja väärtuslikumaks. Mälu tuhmub, aga kaunid mälestused piltide näol säilivad.

Ürituse fotograafist

Enamikel üritustel pildistan üritust fotoreportaaži stiilis – see tähendab, et liigun oma kaameraga ringi ja pildistan inimeste emotsioone, artiste, kõnesid ja teisi olulisi hetki, aga ka ürituse kaunistusi-detaile. Vahel on mind vaja pildistama ainult nn red carpet pilte fotoseina juurde. Võtan sinna kaasa oma valgustid, et pildid jääksid hea valgusega. Mõnikord on vaja pildistada ürituse ajal mõlemat – nii külalisi fotoseina taustal kui ka ürituse kava järgi saalis toimuvat. Kui need tegevused toimuvad vastavalt ajakavale eraldiseisvalt, saan seda kõike ise teha. Kui mõlemad tegevused toimuvad samaaegselt, saan kaasa võtta teise fotograafi, et kõik vajalik saaks jäädvustatud.

Eduka ürituse jäädvustamise üheks osaks on kindlasti ajakava jagamine ürituse korraldusliku meeskonnaga. Mida varem saab üldine ajakava fotograafi ja korraldaja vahel läbi räägitud, seda paremini jõuab veel midagi vajadusel ajakavas ümber sättida või leida lahendused, kuidas kõige olulisega valmis saada.

Milliseid üritusi käin pildistamas?

Olen üritusi pildistanud juba aastast 2016 ja selle aja jooksul olen pildistanud järgmisi üritusi:

 • Firmapeod (ettevõtte suvepäevad, jõulupeod, sünnipäevad)
 • Konverentsid, seminarid
 • Messid, laadad
 • Kontserdid
 • Spordivõistlused
 • Näitused
 • Festivalid
 • Vastuvõtud
 • Juubelid ja teised sünnipäeva peod
 • Tüdrukuteõhtud ja poissmeestepeod

Miks valida mind oma ürituse fotograafiks?

Oman ürituste jäädvustamise kogemust juba alates 2016. aastast. Kui vähegi võimalik ja vajalik, kasutan ürituse pildistamisel välke. Nii tagan selle, et ürituste pildid tuleksid parima võimaliku kvaliteediga. Tagamaks inimeste ehedad emotsioonid, meeldib mulle pildistada üritustel inimesi neist natukene kaugemal seistes. Samuti meeldib mulle minna oma kaameraga sündmuse keskpunkti, saamaks huvitavaid kaadreid kõige põnevamatest tegevustest.

Ürituse korraldamise kaose keskel olen rahulik, paindlik ning reageering kiiresti muutuvale olukorrale. Paiknen küll Tallinna külje all, kuid tulen teie üritust hea meelega pildistama igale poole üle Eesti ning ka väljaspoole Eestit. Lisaks oma tavakaamerale saan üritusi ja hetki pildistada ka drooni abil.

Ürituste pildistamise hind

Ürituse pildistamise hinnad algavad: esimese tunni hind on 150 eurot ja iga järgneva tunni hind on 75 eurot. Sõltuvalt ürituse sisust, ülesannetest jms võib hinnaks olla kuni 150€/h. Pildistamistunni kohta tuleb minimaalselt 50 töödeldud digifaili, kui ei ole kokku lepitud teisiti. Kui on tiheda ajakavaga üritus ja palju külalisi/osalejaid, on ka töödeldud failide arv suurem. Need hinnad kehtivad 30km raadiuses minu paiknemise asukohast Kiilis. Kaugemal asuvate ürituste puhul lisandub aja ja kütuse tasu 0,45€/km. (Näiteks – 5h üritus on 200km kaugusel: (400km-60km(30km+30km))*0,45€/km=153€ + 450€)

Sõltuvalt ürituse kestvusest ja töödeldud failide mahust saadan töödeldud piltidega kauni galerii koos külalistele mõeldud lingiga 2-7 tööpäeva jooksul, kui ei ole kokku lepitud teisiti. Soovi korral saab tellija otsustada, milliseid pilte või ürituse osasid külalised oma galeriilingi kaudu näevad.

Kui teie soovid erinevad üldisest hinnakirjast – näiteks vajate 50 töödeldud faili asemel vaid 10 faili iga pildistamistunni kohta või vajate pilte jooksvalt juba ürituse jooksul – kirjutage ja teen teile personaalse hinnapakkumise. Samuti võite hoida end kursis minu tegemistega nii Facebookis kui ka Instagramis.

Teiste teenustega saad tutvuda siin.

Selle pildi alt-atribuut on tühi. Failinimi on Urituse-pildistamine-fotograaf-Mihkel-Leis-2-1066x1600.jpg

Täpsema info ja broneerimise jaoks kirjuta mulle:

  Nimi

  Email

  Teema

  Teade