Jumestajate soovitused

Naine pildistamas fotograafi juures fotostuudios

Jumestajate soovitused

Fotosessioonile tulijad küsivad minult tihti jumestajate soovitusi või uuritakse, miks on vaja pildistamiseks jumestust teha. Selle lehega proovin mõlemad punktid ära katta. Fotojumestus või vähemalt kerge puuderdamine on oluline eriti välkudega pildistamisel, et ei tekiks olukorda, kus osadel inimestel on nägu ära matistatud ja teistel särab vastu. See ühtlustab kogupilti, eriti ametiportreede puhul. Sama kehtib ka pulmas pruutpaaridega, kui peigmees keeldub puuderdamisest, siis suvise päikese tõttu jääb enamasti olukord, kus pruut ja peigmees on justkui eri ooperitest. Umbes nagu perepildistamised, kus naine tuleb pildistama õhtukleidis ning mehel on seljas teksad ja t-särk – ehk siis tehtav on ka ilma, aga see ei jää nii ilus.

Täpsustan kohe ära selle, et mulle väga meeldivad ka naturaalsed fotosessioonid, kus kellelgi ei ole jumestust. Stiililiselt sobib see lahendus kokku selliste portree-või peresessiooniga, kus ollakse kodustes või tavariietes tegemas igapäevaseid toimetusi ehk teisisõnu fotosessioon igapäevaelust. Kui läheb välkudega pildistamiseks, siis fotojumestus annab sama efekti, mis lavameik – toob välja silmad ja suu. Välgud justkui “söövad ära” pool jumestusest ehk siis see, mis peeglist paistab ei ole see, mis lõpuks fotodele jääb.

Altpoolt leiab minu jumestajate soovitused. Nad on järjestatud vastavalt sellele, kellega olen enim koostööd teinud. Kelle käekiri teile kõige rohkem meeldib, saate ise nende kodulehtedelt järgi valida.


Ametiportreede jumestus


Ühtlase lõpptulemuse mõttes on ametiportreede jumestus vajalik. Saame pildistada ka ilma jumestuseta, aga see peegeldub lõpptulemuses.

Ajaliselt võtab meeste puuderdamine aega ca 5-10 minutit ja naistel ca 15-20min. Suuremate kollektiivide puhul võtan kaasa mitu jumestajat, et ei tekiks järjekordasid ja pildistamisega läheks kiiremini.

Sõltuvalt sellest, kuidas optimaalsem tuleb, küsivad jumestajad ametiportreede jumestuse eest ca 10-20€/mees ja ca 35-40€/naine või ca 90€/h. Tallinnast väljaspool asuvatele pildistamistele lisandub ca 0.4€/km kogu teekonna pikkusele.


Evelin Sulg


Evelini salong asub aadressil Gonsiori 27, Tallinn. Tallinnast väljaspool lisandub transporditasu (kütus+aeg) 30€/h.

Fotojumestus 50€

Keskmine soeng 20-35€

Pruudimeik + proovimeik + soeng 250€

Rohkem infot leiad Evelini kodulehelt.


Kärolin Raig


Kärolini juurde saab minna aadressile Roosikrantsi 17, Tallinn. Kärolin teeb ka koduvisiite ning nende hind sõltub projektist, ajakulust ja distantsist.

Fotojumestus 50€

Keskmine soeng al 30€

Pruudimeik + proovimeik 180€

Rohkem infot leiad Kärolini lehelt.


Kaisa Kwell


Kaisa salong asub aadressil Väike-Ameerika 3, Tallinn. Samuti tuleb ta ka inimeste juurde koju jumestama. Tallinna piires lisandub hinnale 25€ ja mujale on hind kokkuleppel.

Fotojumestus 50€

Keskmine soeng 20-35€

Pruudimeik + proovimeik + soeng 200€

Rohkem infot leiad Kaisa lehelt.


Elina Aleste


Elina juurde jumestusse on võimalik minna Peetrisse, aga ta käib jumestamas ka inimeste juures kodus. Koduvisiit Tallinnas +40-50€, Tallinnast väljaspool lisandub sellele 0,8€/km.

Fotojumestus 45€

Keskmine soeng 40€ 

Pruudimeik + proovimeik + soeng 220€

Rohkem infot leiad Elina kodulehelt.


Lenneli Noobel


Tartus soovitan külastada Lenneli salongi aadressil Jaama 76. Koduvisiidil Tartus lisandub 30€ ja mujal on hind kokkuleppel.

Fotojumestus 60€

Keskmine soeng 30-40€

Pruudimeik + proovimeik + soeng 270€

Rohkem infot leiad Lenneli lehelt.


Kui teil on veel küsimusi jumestajate või fotosessioonide kohta, kirjutage siin või saatke e-mail.

    Nimi

    Email

    Teema

    Teade