Ametiportree

AMETIPORTREE


Ametiportreed on tänapäeval üha olulisemad, sest professionaalsed ametifotod aitavad ettevõttel internetiavarustest paremini konkurentide seast silma paista. Kui klient on tegemas oma valikut kahe või rohkema võrdse pakkumisega ettevõtte vahel, langetatakse otsus enamasti just selle ettevõtte kasuks, kes on suutnud endast professionaalsema mulje jätta.

Ametiportree pildistamiseks võib valida nii fotostuudio, ettevõtte ruumid kui ka looduse/linnaruumi, sõltumata sellest, kui suur on töötajate kollektiiv. Kui töötajate arv läheb suureks või kõik inimesed ei saa samal päeval fotosessioonile tulla, võime pildistada mitmel päeval.

Lisaks individuaalsete ametiportreede pildistamisele saame jäädvustada ka kogu kollektiivi või väiksemaid meeskondi. Samuti on võimalik teha pilte “töötavatest inimestest” sotsiaalmeediapostituste, reklaami või kodulehe jaoks. Osad ettevõtted kasutavad võimalust ja lasevad jäädvustada ka oma töökoha interjööri, hoonete üldvaateid drooniga või soovivad pildistada oma tooteid. Kõik see on võimalik, kui detailid enne pildistamist läbi rääkida.

Kogusin siia lehele kokku kõik esmase ja olulise, mida on vaja ametiportree fotosessiooniks ja selleks ettevalmistumisel teada.


Firma töötajate pildistamine kontoris

AMETIPORTREE OLULISUS


Ettevõtte kodulehel olevad professionaalsed ametiportreed loovad hea esmamulje, isikupärastavad teie kollektiivi, loovad usaldusväärsust ja kujundavad ettevõtte imagot.

Ametifotosid tasub uuendada iga kahe-kolme või maksimaalselt 5 aasta järel, et piltidel olevad inimesed oleksid klientide jaoks samad kui need, kes ka päriselt tööl on. Uute töötajate pildistamine võiks aset leida veidi enne seda, kui nende inimeste infot kodulehele lisama hakatakse. Ühtse stiili hoidmise osas on kasulik kasutada sama fotograafi teenuseid.

Kui fotograaf on juba pildistama tellitud, jumestus on tehtud ja inimesed on viisakalt riides, siis tasub mõelda variandile, kus inimestest tehakse paaris erinevas kohas pilti. Näiteks, üks ühevärvilisel taustal ja teine kusagil kontori taustal – nii saab neid pilte kasutada erinevates meediumites.


Firma töötajate pildistamine töö juures

TÖÖTAJATE PILDISTAMINE TÖÖKOHAS


Töötajate mugavuse mõttes on kõige parem teha ametiportreed töö juures kohapeal. Võtan selle jaoks kaasa omad välgud ja kui töökohas ühtegi sobivat ühevärvilist seina ei leidu, ka heleda taustafooni. Vajadusel saab sobiva tausta piltidele juurde kleepida, aga see tähendab lisatööd ja on seetõttu kallim variant, kui kohe õigel taustal pildistada.

Töötajate pildistamisel ettevõttes saame teha nii minimalistliku stiiliga pilte, kui ka ametiportreesid stiilis “töötaja oma töökeskkonnas” – olgu selleks siis portreed kontori, tehase või laoruumide taustal. Selline portreede valik loob ettevõttest personaalsema ja isikupärasema esmamulje ning jääb seetõttu paremini potentsiaalsetele klientidele meelde kui lihtsalt valge taustaga pildid.


Firma töötajate pildistamine fotostuudios

AMETIPORTREE FOTOSTUUDIOS


Kui kontoris või mujal töökohas ei ole palju ruumi pildistamiseks tasub minna töötajaid pildistama fotostuudiosse. Tallinnas on mitmeid sobivaid stuudioid selle jaoks. Fotostuudiote rendihinnad jäävad reeglina vahemikkus 25-40€/h. Kui igast töötajast on vaja vaid ühte pilte ühevärvilisel taustal, siis jõuab tunni ajaga pildistada ca 12-25 inimest. See on natukene selline konveier-meetod. Mugavamaks pildistamiseks on sobilik 6-12 inimest pildistamistunni kohta.

Fotostuudios pildistamise positiivne külg on see, et uute töötajate pildistamisel jäävad taust ja valgusolud samaks ehk teisisõnu, ei pea muretsema, et sobivat tausta enam töö juures olemas ei ole. Negatiivne külg on see, et inimesed on vaja töö juurest fotostuudiosse toimetada ja nad ei saa pärast pildistamise lõppu kohe tööga jätkata.


Naise portree Tallinnas

AMETIFOTOD LINNARUUMIS VÕI LOODUSES


Töötajate pildistamist looduses eelistavad tavaliselt pigem need ettevõtted, kes on seotud loodusega või soovivad kuvada end osana rohelisest maailmavaatest. Ka ametiportreede looduses pildistamiseks võtan kaasa välgud, et piltide kvaliteet jääks ühtlaselt professionaalne.

Linnaruumis pildistamisel saab luua nii ühtlast ühevärvilist tausta, mis natukene meenutab fotostuudio pilte, või just eksponeerida taustana modernseid hooneid. Arhitektuuri kaasamine annab edasi progressi ja tulevikku suunatud vaate vibe‘i.


TÖÖTEGEMISE FOTOD


Iga ettevõtte turunduse inimesed on alati tänulikud, kui nad saavad lisaks tavalistele ametiportreedele ka muud materjali, mida sotsiaalmeedia postitustes kasutada. Samuti võib neid pilte kasutada kodulehel, flaieritel, bänneritel ja mujal reklaammaterjalides.

Nende piltide jaoks võime jäädvustada inimesi päriselt tööd tegemas või võime lavastada mingid olukorrad – koosolekud, demod, vaba aja veetmine vms.


Firma töötajate pildistamine kontoris

AMETIFOTODE JUMESTUS JA RIIETUS


Jumestajate kaasamine tagab selle, et inimesed on piltidel ühtsema välimusega. Sõltuvalt kollektiivi suurusest saan kaasa võtta 1-4 jumestajat. Arvestama peaks sellega, et puuderdamisele kulub ca 5-10min/mees ja 15-20min/naine. Hinnad varieeruvad 10-20€/mees ja 35-40€/naine.

Sõltumata sellest, kas otsustate tellida jumestuse või mitte tasub kõigil enne pildistama tulemist üle vaadata oma soengud, et juuksed ei oleks püsti ja tukk oleks õigesti. Selle jaoks on hea, kui pildistamisruumis või seal lähedal on olemas peegel ning miks mitte ka juukselakk.

Riietuse valikul tasuks lähtuda sellest, millist esmamuljet piltidega anda soovitakse. Kui sooviks on mitmekülgsemad pildid, võib mõelda 2-3 erineva kostüümi peale. Üks neutraalset värvi seina tausta jaoks, teine kontori tausta jaoks ja kolmas mõne muu sobiva tausta jaoks.

Pildistatavate riided võiksid olla puhtad ja triigitud või vähemalt mitte kortsus. Vahetult enne kaamera ette astumist oleks hea riietest kleepsurulliga üle käia, et riietele ei jääks ebemeid, juuksekarvu või muud puru.


AMETIFOTODE KASUTAMISE VÕIMALUSED

 • kodulehel
 • meediaväljaannetes
 • seminaride trükistel või suurel ekraanil
 • auhinnad või autahvlid
 • uudiskirjades
 • visiitkaardid
 • personaalsed veebikontod (nt LinkedIn)
 • läbipääsukaardid või muud isikut tõendavad dokumendid
 • CV-d
 • profiilipildid töötajate isiklikel kontodel koos ettevõtte logoga

Firma töötajate pildistamine töö juures

AMETIPORTREEDE HINNAKIRI


Erinevalt tavalisest perepildistamisest fotostuudios, mida võib määratleda kas 60-, 90- või 120-minutise fotosessioonina, sõltub ametiportreede lõpphind erinevatest teguritest. Umbkaudsete hindade jaoks lõin alloleva tabeli. Personaalse hinnapakkumise jaoks kirjuta mulle ja kirjelda täpsemalt oma soove.

Inimeste arv

1-2 inimest
3-7 inimest
8-13 inimest
14-20 inimest
20+ inimest

Fotosessiooni hind

75-100
105-245
250-325
330-400
hind kokkuleppel

Hinna sees on eelnev konsultatsioon.

Igast inimesest 2 töödeldud faili, mis on veebigaleriist alla laetavad nii suurte trükifailidena kui ka väikse-mõõtmeliste veebifailidena.

Hinnad kehtivad 30km raadiuses Kiilist, kaugemale sõidul lisandub 0,45€/km kogu teekonna pikkusele.


FOTOSESSIOONI BRONEERIMINE


Räägime läbi teie täpsed soovid:

 • lõpptulemuse visioon ja soovid
 • pildistamise asukoht
 • mitu inimest vajab pildistamist
 • mitu faili on igast inimesest vaja
 • grupi-ja meeskonna piltide soovid
 • töötegemise piltide soovid
 • töökoha piltide soovid
 • tootepiltide soovid
 • kus pildid kasutust leiavad
 • mis ajaks on pilte vaja
 • jumestuse soovid
 • kas sobivad pildid valin välja mina või iga inimene ise

Detailide põhjal koostan teile täpse hinnapakkumise, mille vastuvõtmisel räägime läbi:

 • inimeste riietuse valikud
 • täpsema pildistamise asukoha
 • pildistamisaja

Seega, täpsema hinnapakkumise ja info jaoks kirjuta mulle siin või saada e-mail.

  Nimi

  Email

  Teema

  Teade