Pulmapäeva vead, mida vältida – abielupaaride tagasivaade oma pulmale

28. detsember 2019
/ / /

Pulmapäeva vead, mida vältida – abielupaaride tagasivaade oma pulmale

28. detsember 2019
/ / /
Pulmajoogid laual

Minu pulmapäeva vead

Möödunud pulma-aastapäeval vaatasime koos abikaasaga pulmapäeva pilte ja jäin neid vaadates mõtlema, millised olid meie pulmapäeva vead. Kas oleks olnud midagi, mida oleksin oma pulmade juures teisiti teinud? Paar pisiasja tuli meelde küll, mida muudaksin, kui saaksin ajas tagasi minna. Esiteks, kuna pulmapäeval on kogu aeg mingeid asju ajada ja palju on inimestega suhtlemist ning peomelu, siis tunnen, et oleksime võinud võtta oma kaasaga rohkem hetki, et lihtsalt kogu seda melu sisse hingata, paremini mälupilti talletada ja lihtsalt nautida. Teiseks, hindasime üle joodava kraami kogused, aga kuna tegemist pole kiirelt riknevaga, siis saan praeguseni erinevatele koosviibimistele midagi kodust kaasa haarata ning samuti olen neist varudest valmistanud rabarberi-vanilje, rabarberi-piparmündi, apelsini-kaneeli ning sidruni-ingveri liköörid. Kolmandaks õnnestus meil abielluda 2018. aasta suve ühel haruldasel vihmasel ja äikesetormisel päeval ning kuigi kõik lõpuks laabus, k.a õues registreerimine ning pildistamine, jõudsime vihma pärast ilma asjata ka üksjagu muretseda. Tagantjärele tundusid need ilmaolud peoks isegi soodsad, sest ilm polnud tollele suvele iseloomulikult liigselt kuum, peoruumis oli rohkem õhku ning pulmafotod tulid tormise taeva ja vikerkaare taustal ägedad.

Seda teemat arutades tekkis huvi, mida teised abiellunud inimesed oma pulmapäeval teisiti oleksid teinud, ning uurisingi seda oma Instagrami konto jälgijatelt. 24 tunni jooksul kogunes 71 vastust, mille jaotasin vastavalt sisule allolevateks punktideks. Kuna valim on väike, siis ütlen kohe, et siin kirjatükis ei leia kajastust kõik pulmapäeva vead, mis sel tähtsal päeval esineda võivad. Pigem on selle blogipostituse eesmärk anda tulevastele pruutpaaridele veidi mõtlemisainet ja aidata kaasa nende ideaalse pulmapäeva kujunemisele.

Pruut koos pruutneitsidega pulmaks valmistumas

Inimesed jagavad: mida teeksin oma pulmas teisiti

Vältimaks seda, et ma teid kohe ära hirmutan, siis alustame sellest, et kõigist vastajatest seitse tunnistasid, et nad ei muudaks oma pulmapäeval mitte midagi. Kuna küsimus oli püstitatud: “Mida teeksid oma pulmapäeval teisiti?”, siis võis juhtuda, et teised, kes samuti midagi oma pulmapäeva juures ei muudaks, lihtsalt ei vastanud. Ehk teisisõnu, suurepärased ja isikupärased pulmapäevad, kus kõik laabub, on tehtavad.

Sarnaselt minule arvasid veel viis inimest, et pulmapäev läks liiga kiiresti mööda ja nad oleksid soovinud seda rohkem nautida. Osad soovisid alustada oma päevaga varem, et jääks rohkem aega rahulikumaks kulgemiseks ja pulmapäeva nautimiseks. Üks vastaja, nagu ilmselt paljud meist, soovis võimet aega peatada või aeglasemalt käima panna, et see üritus nii kiiresti läbi ei saaks.

Pruutpaar õlut joomas ja päeva nautimas Pruutpaar õlut joomas ja päeva nautimas

Pulmaisa, videograaf ja fotograaf

Kõige enam – üheksa vastajat – olid kindlad, et nad valiksid teise pulmaisa/õhtujuhi. Kui üks vastajatest mõtles, et ta oleks võinud ise mängida pulmaisa rolli, siis enamik teisi arvas, et nad oleksid tahtnud näha pulmaisa enne mõnda üritust läbi viimas või vähemalt video pealt, saamaks paremat pilti, kelle nad endale palkavad.

Kaheksa vastajat mõtlevad tagantjärele, et oleksid pidanud endale videograafi võtma, ning üks lisas, et oleks pidanud videograafi peale rohkem kulutama.

Pulm Tartu Botaanikaaias Pulm Tartu Botaanikaaias

Veel seitse inimest oleksid tahtnud pulmafotograafile teisiti läheneda. Osad mõtlesid, et poleks pidanud fotograafi pealt kokku hoidma. Teised arvasid, et oleks pidanud rohkem eeltööd tegema, et leida selline fotograaf, kelle käekiri meeldib.

Pulmapeo silt pildistamise kohta Pulmapeo silt pildistamise kohta

Toitlustus, peopaik, tegevused

Ühe olulise osaga pulmast – toitlustusega – oleks kuus inimest midagi teisiti teinud. Üks arvas, et ta jälgiks hoolikamalt, mis menüüs pakkumisse läheks, ning teised arvasid, et oleksid pidanud valima rohkem selliseid roogasid, mis endale meeldivad. Sarnaselt minule, leidis üks vastajatest, et oleks pidanud joogi ja söögikogused mitu korda üle mõtlema – söödavat oli liiga palju ja joodavat liiga vähe.

Pulmapeo snäkid Pulmapeo snäkid

Neli vastajat arvavad tagantjärele, et enda ja/või külaliste lastele oleks pidanud kutsuma mõne inimese, kes neid lõbustaks. Veel neli inimest mõtlevad, et pulmapäev oleks olnud parem, kui nad oleksid alustanud planeerimisega varem. Peopaik ja sellega seonduv oleks midagi, mida neli inimest muudaks. Olgu selleks siis uue koha valik liiga kitsaste ruumide tõttu või võõrustajate kehv suhtumine klientidesse.

Mustkunstnik Charlekas pulmakülalisi lõbustamas Mustkunstnik Charlekas pulmakülalisi lõbustamas

Pulmareis, avatants ja muretsemine

Viis inimest mõtlesid, et nad oleksid midagi teisiti teinud seoses reisimisega. Üks arvas, et oleks pidanud pulmapeo tegema hoopis kusagil soojal maal palmi all. Teine mõtles, et oleks võinud pulmapeo asemel minna hoopis pikemale reisile. Ülejäänud tõdesid, et pulmapidu oli vahva, aga pulmareis oleks pidanud pikem olema.

Pruutpaar tantsimas Pruutpaar tantsimas

Kolm vastajat arvasid, et oleks võinud avatantsu paremini selgeks saada. Samuti kahetsesid kolm vastajat, et nad proovimeiki ei teinud ja/või ei valinud teist jumestajat.

Kahe inimese jaoks oleks päev olnud lihtsam, kui nad poleks nii palju muretsenud asjade pärast, mida nad kontrollida ei saa – ilm. Veel kaks inimest mõtlesid, et oleks pidanud pulma tegema rohkem sellise, nagu endale meeldib, mitte nii, nagu külalised arvavad, et on äge.

Puhkav pulmakülaline Puhkav pulmakülaline

Varia

Veel leidsid üksikute vastustena väljatoomist, et pulmapäev oleks olnud lihtsam ilma rase olemata; et oleks pidanud vältima “populaarseid” pulmategijaid ja valima need, kes endale rohkem meeldinuks; ja et peomaja oleks võinud olla rohkem dekoreeritud. Ühe abielupaari meelest oleksid nad pidanud olema julgemad võtma vastu jooksvalt muudatusi pulmapäeva ajal.

Pulmamängu õnnetus Pulmamängu õnnetus

Sellised olid minu küsitluse vastused. Usun, et suurema vastajaskonnaga küsitlus annaks põnevamaid vastuseid ning suuremad pulmapäeva vead tuleksid paremini esile. Samas loodan, et ka käesolev kirjutis andis tulevastele pruutpaaridele mõtteid, millele enne pulmapäeva tähelepanu pöörata.

Jaga muljeid oma pulmapäevast – kirjuta kommentaaridesse, kas oleks midagi, mida Sa oma pulmapäeva juures muudaksid.

Tahad küsida nõu pulmade koha pealt – kirjuta mulle pulmafotograafi lehe kaudu.

Post a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*