VIDRIKE PUHKEMAJA, SOE SUVEPÄEV JA KAUNIS PULMAPÄEV

VIDRIKE PUHKEMAJA, SOE SUVEPÄEV JA KAUNIS PULMAPÄEV

7. aprill 2023
/ / /

PULMAPILDID: KERTTU JA TAIMO PULMAD VIDRIKE PUHKEMAJAS

Viimasel paaril aastal on minu kui pulmafotograafi jaoks märgatavalt suurenenud pulmapildistamiste arv, kus pruutpaar ei ole enam vahemikus 23-30 eluaastat ning kelle lapsed on kas juba suureks kasvanud või kohe kasvamas. Sellised pulmad on minu meelest hästi südamlikud ja erilised. Abiellujad teavad, mida nad tahavad ning kogu päev ongi üles ehitatud nii, et see oleks “nende näoga”.

Kui uurisin, mis on kauni pulma valem, vastasid Kerttu ja Taimo: “Imelist pulma ei saaks ju olla ilma toredate külalisteta – meie kõige erilisemad ja lähedasemad sõbrad, kelle pulma kutsusime, peegeldavad oma olekult meid endid ja andsid pulmale näo,” ning lisab: “Meie jaoks oli oluline kogu tervik – selle lõid imeline koht ja kõik pulmategijad.” Oma erilise päeva tähistamiseks valisid nad Vidrike puhkemaja. Kes olid nende pulmapäeva taustajõud, kellest Kerttu jutt räägib, saab lugeda juba altpoolt.

KOHTUMINE

Viimasel ajal kohtan üha enam pruutpaare, kes on kohtunud Tinderis – nii oli ka Taimo ja Kerttuga. “Pärast pikaaaegse suhte purunemist olime mõlemad uue elukaaslase otsingul. Olime enda jaoks selgeks mõelnud, mis on need kõige olulisemad kriteeriumid, millele elukaaslase kandidaat kindlasti vastama peaks. Meie TOP5 olid: sarnased väärtushinnangud ja maailmanägemus, sarnane huumorimeel, seksuaalne sobivus, sportlik/tervislik eluviis, intelligentsus. Hiljem selgus, et ühist oli palju muudki ja kummagi elukäik on isegi olnud sarnane, kuigi kulgenud ühel juhul Tartus ja teisel Pärnus,” täpsustab Kerttu.

MIS OLI PULMAPÄEVA JUURES KÕIGE OLULISEM?

“Me mõlemad tundsime, et tahame oma abiellumist tähistada üheskoos meile oluliste inimestega. Kuigi tutvusringkond on meil väga suur, siis nn külapulma me ei soovinud, tahtsime, et kohal oleks “meie” inimesed – need kõige olulisemad,” tunnistab Kerttu ja lisab: “Meile oli oluline, et pulm oleks meie nägu. Otsustasime, et me ei tee midagi sellepärast, et nii on pulmas kombeks. Kogu pulm sai organiseeritud selle järgi, mis meile meeldib ja on oluline.

EREDAIM MÄLESTUS PULMAST

Kõige eredamat hetke on keeruline välja tuua, sest kõik tundus siis ja ka tagant järele ideaalne: koht, imeline ilm, meile olulised ininesed, kogu abistav team. Emotsionaalses mõttes tõusis ehk enam esile Peep-Ain Saare läbiviidud südamlik tseremoonia,” meenutavad Taimo ja Kerttu.

SUURIM ÜLLATUS

Üllatus oli see, et kõik sujus ideaalselt, täpselt nii nagu planeeritud. Ilmselt oli selles suur osa professionaalsetel abilistel (korraldaja Kadi Kaunis, pulmaisa Tõnis Milling). Suure üllatuse korraldasid mulle pulmakülalised, kutsudes järgnevaks hommikuks mulle üllatusesineja (mul oli sünnipäev, mille ma ise olin pulmasaginas unustanud),” arvab Kerttu.

PULMAFOTOD

Pulmafotod on kahtlemata üliolulised kaunite mälestuste taaselustamisel. Rääkides nn poseeritud ilupiltidest saab suure töö eelnevalt ära teha ja kogenud fotograaf jagab selleks ohtralt juhtnööre – näiteks kohtade valik, aksessuaarid, ootamatusteks (nagu halb ilm) valmistumine jne. Tseremoonial ja pulmapeol hindame me ehk kõige enam emotsioonide fotodele püüdmist,” räägib Kerttu.

ANSAMBEL CHERRYWOOD

Meil oli pulmas maailma kõige ägedam bänd – Cherrywood! Bändi taset näitas juba ainuüksi helimees Elmet Neumanni ütlus, et tal pole üldse tööd, kui bänd nii hea on! Cherrywood tõmbas käima absoluutselt kõik – lisaks külalistele hullasid tantsupõrandal ka helimees, valgustaja ja baarman,” kiidavad Kerttu ja Taimo.

PULMATEGIJAD

Jumestus – Kristin Doronin
Soeng – Argo Rästas
Peokoht ja toitlustus – Vidrike Puhkemaja
Korraldus ja deco – Kaunis Events
Tseremooniameister – Peep-Ain Saar
Pulmaisa – Tõnis Milling
Videograaf – Olegphotography
Bänd – Cherrywood
DJ – Meelis Sepp
Sõrmused – Gem Elements (Riia)
Kleit – Ivory Love Forest (Riia)
Ülikond ja kingad – Franko Suits (Riia)
Tort – Merle Magusapõrgu OÜ
Heli – Neumann Stuudio
Valgus – Helimix OÜ

Veel pulmapäeva galeriisid:

Pulmapäev Mäeotsa talus

Pulmapildid Kalaranna Puhkemajast

Pulmapidu Kuke talus

Pulmapäev Leigol

Pulmad koduaias

Hoia minu tegemistel silm peal ka Facebookis ja Instagramis.

Post a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*