Pere fotosessioon kodus

Pere fotosessioon kodus

9. oktoober 2023
/ / /

Pere fotosessioon kodus

Minu suureks rõõmuks on minuni jõudvate inimeste perepildistamised fotostuudiotes asendunud fotosessioonidega kodus. Miks see mind rõõmsaks teeb? Pere fotosessioon kodus on palju isikupärasem ja omanäolisem kui pildistamine mõnes interjööriga stuudios, kus kõik pered saavad endale sarnaseid pilte. Kodus pildistamine annab võimaluse rääkida piltide abil loo ja talletada seda konkreetset ajahetke oma elus.

Et sissejuhatavast lõigust valet muljet ei jääks, siis minu arvates on ka fotostuudiosse täiesti sobilik pildistama minna. Mulle jätkuvalt meeldib ka fotostuudiotes pildistamas käia, kuid pigem jäädvustamas rohkem ajatumaid pilte. Nii nagu ka paljudes teistes eluvaldkondades on mitmekülgsus rikastav, nii on see ka pere fotosessioonidega. Neile, kes on harjunud kogu aeg fotostuudios pildistamas käima, on kodune fotosessioon midagi teistsugust lõpptulemuse ja kogemuse osas ning ka vastupidi – kodus pildistamise fännidele on kindlasti põnev vahelduseks ka fotostuudios käia.

Reeglina valitakse fotostuudios pildistamine, sest on tunne, et kodus pole piisavalt palju ruumi või mingis nurgas on remont pooleli ja seda ei soovita piltidele jäädvustada. Kuigi, viimane on minu meelest jällegi võimalus jäädvustada ühte etappi pere loos ja ägedaid pilte saab ka “vähese ruumi” korral.

Samuti saan aeg-ajalt küsimusi stiilis, et miks kutsuda fotograaf koju pildistama, kui on võimalik telefoniga ise pildistada. Siin on kolm peamist põhjust. Esiteks, fotograafide pildid on reeglina teistsugused kui telefoniga tehtud pildid. Teiseks, reeglina (järelikult on erandeid) oskavad naised paremini pildistada varjatuid hetki oma elukaaslasest lapsega. Mehed pahatihti lihtsalt ei tee seda või ei taipa selliseid hetki tabada. Kudos neile, kes seda teevad! Kolmandaks, fotograafi kutsudes ei pea mässama kaamera taimeritega, et saada terve pere pildile ja siis pole ka alati lõpptulemus selline nagu soovitud. Nii juhtubki, et vahel tunnen end justkui mõne loodusajakirja fotograaf, kes proovib võimalikult märkamatuks jääda, et niiviisi paremini sulanduda keskkonda ja seeläbi võimaldada elanikel käituda võimalikult loomutruult ägedamate jäädvustuste jaoks.

Millega arvestada koduse fotosessiooni juures?

Kui looduses või fotostuudios pildistades on rõhk teie välimusel ja riietusel, siis koduse fotosessiooniga saab jäädvustada ka palju muud olulist, mis on pidevas muutuses. Lisaks sellele on kodukeskkonnas pildistamisel teisi häid külgi:

 • teie kodu räägib oma loo – olgu see siis nii uus kodu, et see on alles remondijärgus; aastatega armsaks saanud kodu või kodu, kust olete edasi kolima järgmisesse elupaika. Sellest jääb tore mälestus.
 • teie lemmiktegevused perena – pannkoogihommik, lastega mängimine, brunch terrassil, murumängud ja grillimine õues, lauamänguõhtu, kooskokkamine või väikelaste magamamineku rituaalid koos vanematega. Olles ise lapsevanem saan kinnitada, et lapsed kasvavad hirmus kiiresti suureks ja neist ühistest une-eelsetest raamatulugemistest voodis saab varsti ajalugu
 • teie pere lemmikasjad – nii lastel kui ka täiskasvanutel muutuvad lemmikud esemed ajas või mis on ehk kurvem – need asjad kuluvad ära, kaovad ära või purunevad. Neid piltidele kaasates saavad need talletatud mälestuste jaoks. Võib küll mõelda, et see alapunkt soosib konsumerismi, aga kui Sa hakkad mõtlema, siis Sul on kindlasti kodus mingi asi, mis Sulle väga meeldib ja rõõmsaks teeb. Seda ei pruugi enam 10a pärast olla, kuid on võimalik see ese talletada piltidele. Kas te mäletate, mis teie lemmikmänguasi oli lapsepõlvest või kas teil on sellest pilti või on see hoopis kusagil alles?
 • kodus on vähem võõristamist – kehtib nii lastele kui ka täiskasvanutele – kodus on lihtsam end mugavamalt tunda.
 • ei pea kuhugi minema – fotograaf tuleb ise Su juurde. Eriti mõnus on see väikelastega ja eriti perioodil oktoober-aprill, millal laste riidesse saamise järel tekib tunne, et tahaks uuesti pesema minna.
 • kvaliteetaeg lastega – kiire elutempo kõrvalt on see hea võimalus võtta segamatut aega ja olla laste jaoks kohal. Neile jäävad sellised tegevused kindlasti pikaks ajaks meelde.
 • vähem poseerimist, rohkem päris elu – see on võib-olla mu enda kiiks, aga mulle meeldib näha elu sellisena nagu ta on või siis üle võlli ekstreemsust, aga mitte vahepealset moodustist, mis pole ei üks ega teine.
 • meenutus lapsepõlvest – ühest uuringust selgus, et lapsed veedavad reeglina 80% ühisest ajast oma vanematega enne 10-aastaseks saamist. Ja need aastad lendavad lennutiivul. Inimesed mõtlevad küll, et mis need pildid ikka on, kuni need pildid on ainsad asjad, mis neil sellest hetkest, neist asjadest ja inimestest on.

Liina pere fotosessioon kodus

Käisin suvel pildistamas Liina peret. Uurisin ta käest, miks ta valis pildistamiskohaks oma kodu: “Valisin vahelduseks koduse sessiooni, et jäädvustada ka kodust keskkonda meie sellel eluetapil. Hiljem on tore vaadata tagasi nendele hetkedele ja näha milline meie kodu oli, kui lapsed olid väikesed.

Liina polnud varem lastega kodus pildistanud, mistõttu küsisin, kuidas see kogemus oli. “Mulle meeldis lastega kodus pildistada, kodus on neil kõik oma ja tuttav, saavad olla oma turvalises keskkonnas ja ei ole vaja enne pildistamist kusagile aja peale kiirustada. Pere oli selle plaaniga kohe nõus ja suhtus hästi. Lapsed algul küll võõrastasid pisut fotograafi nähes, aga kõik sujus hästi ja hakkasid ka vabamalt oma toimetusi toimetama,” meenutab Liina ning lisab: “Jäin lõpptulemusega väga rahule, sai nii palju toredaid hetki ja emotsioone pildile püütud.

Järgmisel korral mõtleksin rohkem läbi tegevused, mida võiksime ühiselt teha kui fotograaf saabub meie pere jäädvustama. Mõtleksin juba enne välja, millised on meie need igapäevased toimingud, mille tahaks pildile talletada ning tulevikus heldimusega vaadata,” arutleb Liina.

Pere pildistamise kohta saab lähemalt lugeda veel siit. Samuti võite hoida end kursis minu tegemistega nii Facebookis kui ka Instagramis.

Vaata ka:

Lapseootuse fotosessioon fotostuudios
Mustvalged fotod
Portree fotosessioon
Pildistamine fotostuudios

Piimavanni fotosessioon

Tahaksid tulla üksi või kaaslasega lapseootuse fotosessioonile? Kirjuta mulle siin või saada e-mail.

  Nimi

  Email

  Teema

  Teade

  Post a Comment

  Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

  *