Lapseootuse fotosessioon fotostuudios

Lapseootuse fotosessioon fotostuudios

18. mai 2024
/ / /

Kuigi lapseootust looduses jäädvustada on alati äge, ei pruugi see veebruarikuu miinuskraadide juures kõige meeldivam protsess olla tulevastele emadele. See on kindlasti üks põhjustest, miks Kerttu oma kaaslasega otsustasid teha oma lapseootuse fotosessioon fotostuudios. “Meie konkreetsed mõtted, soovid ja ideed olid seekord teostatavad fotostuudios,” lisab ta. Seda, millised on tema teistmoodi ideed rasedusaja jäädvustamise osas, saab juba näha seda postitust allapoole kerides.


Lapseootuse fotosessioon fotostuudios


Stuudios pildistamine oli Kerttu jaoks teadlik valik tema ideede valikus tõttu, aga kohati ka seepärast, et ta fotostuudiotes piisavalt palju aega veetnud. “Kuna olen modellindusega aastaid tegelenud polnud fotostuudios pildistamine minu jaoks võõras või uus tegevus. Küll aga nüüd oli pikem paus pildistamisest sees ja kuna olin rase, siis olin uues olukorras ja polnudki nii lihtne poose mõelda, aga Mihkel juhendas suurepäraselt,” selgitab ta oma tausta.


Teistmoodi beebiootuse pildid


Uurisin Kerttult, miks ta eelistab lapseootuse pildistamisel lendlevatele raseduskleitidele ja lillevanikutele teistsugust lähenemist. Mille peale Kerttu kirjeldab ennast kui “iseloomult avatud ja energiline” ja räägib, et talle meeldib asju teistmoodi teha ning uusi asju proovida ning lisab: “Eriti hea, kui fotograafile meeldivad ka minu ideed!

Kerttu mõtleb veidi ja lisab: “Ma isiklikult ei ole väga “stereotüüpiliste” rasedapiltide fänn, aga samas olles elus esimest korda rase – ja see “esimene kord” on ainult ühe korra elus – siis muidugi sa tahad seda eriliselt jäädvustada.


Kahetunnine fotosessioon


Kui suurte miinuskraadidega saab nii umbestäpselt 30 minutit õues pildistada, enne kui ninad siniseks ja põsed punaseks lähevad, siis fotostuudios seda muret pole. Vaadates Kerttu mood board‘i selle fotosessiooni jaoks, siis pean temaga nõustuma, kui ta ütleb: “Vähemaga poleks hakkama saanud. Mitte sellepärast, et midagi keerulist või rasket oli, vaid nii äge oli, aeg lendas!” Kahe tunni jooksul jõudsin valguseid ja taustasid sättida erinevalt nii, et Kerttu kiirete kostüümivahetustega saime 8 erinevat look‘i.


Kuidas kaaslane protsessi ja tulemusega rahule jäi?


Kaaslane jäi väga rahule!” teatab Kerttu, kes tunnistab, et nad pole kaaslasega varem koos pildistamas käinud. “Üleüldse on meist väga vähe ühiseid pilte ja seetõttu oli ka olukord täiesti uus ja võõras. Siinkohal oli taaskord Mihkli juhendamine suureks abiks ja ta oskas nii hästi nõu anda, et mida teha ja kuidas olla. Me mõlemad jäime väga rahule ja pildid on kulda väärt. Parim otsus koos pildistamas käia nii tähtsal eluetapil,” täpsustab ta veel juurde.


Lemmik temaatika?

Kuna stiile ja kostüüme oli mitmeid, siis tundus põnev uurida, mis Kerttule endale enim meeldis: “Hästi “minulik” oli kindlasti kickpoksi pildiseeria – energiline ja natuke hull. Kuid sukkpükstes-baretiga-pildid ja roosades-riietes-pildid olid ka väga tuusad, kohati sellised ajakirja “editorial” vaibiga.” Veel lisab ta: “Pean siiski ka mainima, et need täiesti klassikalised mustvalged pildid lapseootel naise kehast tulid välja nii ilusad – ja need pildid olid võibolla just need, mis mind kõige rohkem üllatasid.”Kuidas ise rahule jäid?


Arvestades sellega, et Kerttule ei ole kaamera ees olemine võõras, küsin kuidas ta kogu protsessiga rahule jäi ja ta pole kiidusõnadega kitsi: “Väga meeldis! Kuna mul on modelli taust ja olen nii paljude fotograafidega pildistamas käinud, olen üsnagi kriitiline, nii enda kui fotograafi suhtes, aga mul on ainult positiivsed emotsioonid. Ausõna tahan neid pilte kõigile näidata ning soovitan igaühel Mihkliga pildistamas käia kel fotosessioon vähegi mõttes on.”


Mida teeksid tulevikus teisiti?


Heade sõnade taustal uurin ka seda, mida tulevikus teisiti teha saaks. “Võtaksin assistendi kaasa, kes aitaks kostüümide ja aksessuaaridega,” mõtiskleb Kerttu ning lisab, et ta on juba hakanud Instagram‘ist ja Pinterest‘istkoguma uusi ideid ja inspiratsiooni tulevasteks pildistamisteks.


Kerttu kommentaar fotosessioonile


Postituse lõpetuseks lisan kommentaari Kerttult: “Tahan lisada, et olen väga tänulik Mihklile kuidas ta juhendas mind ja kaaslast. Meist on mõni üksik ühine pilt reisidelt aga mitte midagi korralikku. Seetõttu ka põdesin, et äkki meil hakkab imelik koos poseerida ja seda on ka pärast piltidel näha. Vastupidi, tundsime mõlemad ennast väga mugavalt ja Mihkel juhendas loomulikult ja sujuvalt meid mõlemaid. Lisaks keskendus ta ka üksikutele detailidele (mis tihti naise jaoks tähtsad on) nagu näiteks juustele, kõrvarõngastele, särgile, silmadele jne. ehk korrigeeris kui midagi vaja oli. Ja muus osas ka, täpne, professionaalne, usaldusväärne ja igati pidi tore ja soe inimene, AITÄH!


Teisi minu tehtud lapseootuse pilte võib leida siit. Samuti võite hoida end kursis minu tegemistega nii Facebookis kui ka Instagramis.

Vaata ka:

Pere fotosessioon kodus
Mustvalged fotod
Portree fotosessioon

Pildistamine fotostuudios
Piimavanni fotosessioon

Tahaksid tulla üksi või kaaslasega lapseootuse fotosessioonile? Kirjuta mulle siin või saada e-mail.

  Nimi

  Email

  Teema

  Teade

  Post a Comment

  Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

  *