Minu parimad fotod 2017. aastast

Minu parimad fotod 2017. aastast

3. jaanuar 2018
/ / /
rattaga koer Telliskivi Loomelinnakus

Kui tavaliselt on detsembrikuu kokkuvõtete tegemise aeg, siis seekord möödus minu jõulukuu lennates ning endapoolse tagasivaate teen vast saabunud aasta alguses. 2017. aasta oli Fotograaf Mihkel Leisile hea aasta – pildistasin rekordarv pulmasid, kohtusin ja tutvusin väga paljude ägedate inimestega ning õnnestus pildistada mitmeid vahvaid isiklikke projekte. Kõige toredam on aga see, kui saan samade inimestega kohtuda uuesti ja uuesti, olles osa nende loost ja jäädvustades nende pulmasid, lapseootust, lapsi, sünnipäevasid ja palju muud. Loodan, et uus aasta toob veel rohkem toredaid ja häid inimesi mu teele, kellega koos talletada nende inimeste lood ja kaunid hetked.

Siinkohal tahan teiega jagada mulle enim meeldinud ülesvõtteid möödunud aastast ja lisan juurde mõne lausega, miks need pildid mulle meeldivad.

“Neljajalgne reisisell” (üleval) – möödunud aastal ei jõudnud soovitud määral tegeleda tänavafotograafiaga. Seda viga proovin see aasta parandada. See foto eelmise aasta tänavafotodest on üks mu lemmikuid oma lihtsuse ja vibe’i tõttu, mida Telliskivi Loomelinnaku külastajad endas kannavad.

sportlik pildistamine Tallinnas

Maikuus, kui ilmad olid just hakanud soojaks minema ning tundus, et suvi ongi kohe käes, otsustasime minna Maarjaga loodusesse jooga pilte tegema. Kusagil fotosessiooni teises pooles hakkas lund sadama ning saime pildile jäädvustatud Eesti looduse eheda loomuse. See pilt võiks olla tehtud üheksal kuul kaheteistkümnest ja see võiks ikka samasugune välja näha.

Portree pildistamine fotostuudiosAlati ei pea kõik fotod olema heledad. Mulle meeldivad valguse-varju mängud, mis minu arvates lisavad fotole karakterit.

pruutpaar Sagadi mõisa interjööris

Taranikal ja Andrel olid konkreetsed soovid, et ilupildid oleksid rohkem editorial-stiilis. Mulle see mõte imponeeris ning tulemuseks ajatu hõnguga fotoseeria.

mõisapreili foto Pirita kloostri varemetes

Loosimismängu võitja Merli valis mõisapreili stilistikaga fotosessiooni, mida pildistasime nii Pirital kui ka grotesksuse mõttes Lasnamäe kanalis. Varsti korraldan uue mängu, kus eesmärgiks on mingi “teistmoodi” idee välja pakkuda ja siis see teoks teha.

pruutpaari pildistamine loodusesLihtsuses peitub võlu – siiras rõõm ja õnn, mis pruutpaarist õhkub loob mõnusa atmosfääri.

fotosessioon lumesajus talvises metsasLumesadu on midagi müstilist ning pildi kompositsioon ja meeleolu mõjuvad hästi.

lapseootuse fotosessioon Kadrioru pargis

Üks asi, millest talvel puudust tunnen, on soe suvine õhtupäike. Kui lisada pildile veel õnnelik lapseootel naine, on foto kuidagi eriti sooja meeleoluga.

mustvalge portree foto naisestSee foto räägib ühe loo, mida vaataja ise võib endale ette kujutada. Kui foto seda teha suudab, siis on see õnnestunud foto.

lihastes mehe fotoMaskuliinsust ja jõudu kiirgav pilt, mis osaliselt on fitness portree ja osaliselt fotoreportaaž.

portree foto kasvuhoonesInimene-omas-keskkonnas-temaatika on mulle alati meeldinud ning väike võimendus õhtukleidi lisamisel kasvuhoone seeriale on ainult äge.

naise portree fotosessioon loomagaKompositsioon. Tonaalsus. Lihtsus. Võimalus teha fotosessioon hobusega.

pruutpaari pildistamine looduses

Iga kord, kui ma sellest metsatukast õhtupäikeses mööda jooksin, mõtlesin, et siin oleks maruilus pildistada. Siis tulid Tõnis ja Denisa, kes soovisid oma pulma ilupilte teha just õhtuses Eesti metsas. Seda pilti tuleks vaadata A3, A2 või veel parem A1 suuruses.

mustvalge valguse-varjudega portree lapseootusestTeistmoodi fotosessioonide teema on juba varem siit läbi käinud. Lapseootuse pildistamine koos mustritega on just midagi sellist, mis on põnev, omanäoline ning meeldejääv.

portree foto linnas

Kui palju te vaatate igapäeva elus ringi mõttega, et siin saaks ägedaid pilte teha? Tallinna vanalinn on üheks selliseks kohaks, kust võib kümneid või sadu kordi läbi jalutada, taipamata, milliseid kauneid pildistamiskohti see pakub. Käisime SeeSee Fotoklubiga just selliseid kohti vanalinnast otsimas.

beebi jõulutuledega fotolSelle aasta jõulunurga pildistamisest tuli palju vahvaid pilte, kuid neist valisin välja selle pildi tema siiruse ja eheduse tõttu.

portree fotosessioon looduses

Eestis see veel väga traditsiooniks pole saanud, et koolilõpetajale fotosessioon kingitakse. Ühe sellise ma see aasta siiski tegin ja tegemist on sessiooni viimase pildiga – õige nurk, värvid, kostüüm ja aksessuaarid.

suvine beebiootuse jäädvustamineVäike müstika on pildile alati kasuks.

naise portree fotosessioon relvagaKastist väljapoole mõtlemine on tore nähtus. Revolvri ja mõõgaga fotosessioon on selle heaks näiteks.

ema, laps ja isa õhtusel põllulSee valgus ja emotsioon on täpselt õige kombinatsioon üheks heaks perepildistamiseks.

fitness naise pildistamine jõusaalisJõusaal pole vaid meeste pärusmaa. Naiselik ja samas jõuline portree.

paaripildistamine suvises mererannasEhedad tunded keset Eesti loodust.

mustvalge pilt muusikust kitarrigaMustvalged toonid ja muusikainstrumendid sobivad väga hästi kokku.

pruutpaari pildistamine looduses

Hetk enne sekeldusi. Kohe varsti hakkab Volvo küljeklaas streikima, aga selle kiuste suudame teha kaunid fotod, käia autoga paranduses ja jõuda õigeaegselt registreerimisele.

tantsija portree foto jahus

Midagi, mida ma olen tahtnud juba mitu aastat teha – jäädvustada tantsijat jahus. Nii käisimegi SeeSee Fotoklubiga ühel jahedal sügisõhtul ühes tööstushoones seda nähtust pildistamas.

pruutpaari pildistamine loodusesSelle pildi vibe on just see õige.

rannafitnessi pildistamine TallinnasSiluett, sume valgus ja peegeldus on võidukombinatsioon.

beebiootus Tallinnas metsasLapseootus seostub minule millegi maalähedasega, mistõttu see fotoseeria keset rohelust on eriti meelde jäänud.

Rüütli tänaval tantsiv paar

Lennukad ideed on minu lemmikud – hea meelega mõtlen kaasa ja aitan teostada inimeste pildisoove. Nii tantsisime-pildistasime ühel suveõhtul pool Tartut läbi.

naise portree foto peegligaPeegeldused lisavad alati fotole midagi juurde ja nii ka seekord.

lehmad Pärnus

Linnalehmad. Reisida mulle meeldib, olgu selleks siis kaugemad paigad või Eestimaa. Kaamera tuleb alati kaasa võtta, et selliseid vaikelusid jäädvustada saaks.

päikseprillidelt peegeldumas päikseloojangMehelik portree hääbuvas õhtuvalguses annab teise maigu kui stuudioportreed.

pruut looduses

Kauneid pulmapilte saab jäädvustada aastaringselt. Siin üks neist, mis on tehtud möödunud aasta oktoobris Tartus.

Post a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*