Fantaasia fotosessioon fotostuudios ja looduses

Fantaasia fotosessioon fotostuudios ja looduses

10. detsember 2019
/ / /
Fantaasiafoto pildistamine looduses

FANTAASIA FOTOSESSIOON – TELGITAGUSEST

Seekord jagan teiega ühte toredat projekti, mis me 2019. aasta novembris tegime. Minu soov oli teha midagi, mis oleks teistsugune kui tavalised portree-ja peresessioonid. Siit sündiski mõte, et võtaks appi stilisti, jumestaja ja paar vabatahtlikku, kes tahaksid endast ägedaid pilte, ning teeksime ühe fantaasia fotosessiooni. Kokku läks kusagil paar nädalat, et idee saaks kõikide osapoolte vahel läbi räägitud ning jõuaksime enne lume tulekut pildistamas käia.

Üks asi, millele inimesed pilte vaadates alati ei mõtle, on see, kuidas jõudsime võrdlemisi lühikese ajaakna (kell 15:30 paiku hakkab novembri lõpus hämarduma) jooksul ilma viperusteta pildistada nii stuudios kui looduses. Selle jaoks on vaja head tiimi – kasutan seda sõna, sest meeskond on naljakas öelda grupi kohta, kus peale minu on kõik naised. Mõned päevad enne fantaasia fotosessiooni olid minu pildistatavad Triine ja Tiaré käinud meie stilist Hanne Variku juures disainipoes Levi. Olime varasemalt läbi rääkinud soovitud temaatika ja stiili ning Hanne leidis neile kiiresti sobivad kleidid ja aksessuaarid.

Kui minu jaoks algas meie fantaasia fotosessioon kella kaheteistkümnest, siis Triine ja Tiaré olid juba kl 9st alates vahetustega jumestuskunstniku Kaisa Kwell‘i juures. Kaisa teadis pildistamise iseloomu ja stiili ning tegi suurepärase töö, mida võite piltidelt ise näha. “Mulle meeldib, kui mind üles lüüakse. See on tore protsess – tunnen end siis naiselikuna,” kirjeldab Tiaré päeva esimest poolt. Tehnika tänavalt viis tee juba fotostuudiosse.

Fotograafi juures pildistamas Fantaasiafoto pildistamine stuudios
Fantaasiafoto pildistamine stuudios
Fantaasiafoto pildistamine stuudios

PARIM AEG PILDISTAMISEKS?

Novembri viimasel nädalal suutsin leida lühikese ajaakna, kus väline temperatuur suutis miinusmärgi asemel näidata plussi. Põhjus, miks ma sellist aega otsisin, seisnes selles, et minu pildistatavad olid õues õhtukleitide väel. Eestis elades tuleb niikuinii arvestada asjaoluga, et kõikides kuudes, mille nimes on R-täht sees, ei ole kõige soojem pildistada. Vahel juhtub nii, et ka need teised neli kuud on jahedad. Järsku tuleb teile meelde pilt internetiavarustest, kus inimesed võrdlevad, kuidas jõulude ajal on soojem ilm kui jaanipäeval.

Mis teeb fantaasia fotosessiooni hilissügisel ägedaks, on sünge loodus ja kohati isegi rusuv hallus, mis õues valitseb. Mind viivad sellised ilmad rännakule mõnesse möödunud või ülemöödunud sajandi õudusromaani. Saksamaa, UK või Prantsusmaaga võrreldes pole meil siin Maarjamaal palju losse, ent mõne mõisa või lossivareme leiab ikkagi. Talvel on jällegi lumega omad võlud ja nii tundubki, et vaatamata külmale saab aasta-ringselt ägedaid pilte teha.

Tulles tagasi meie fantaasia fotosessiooni juurde, siis see oli kahe-osaline: natukene pildistamist soojas fotostuudios ja natukene pildistamist karskes looduses. Kui pildistada nii õues kui ka siseruumis, on oluline alustada just viimasest. Vastupidises järjekorras pildistades tulevad Punanina-Rudolfi stiilis portreed. Tiaré ja Triine olid väga tublid nii stuudios kui ka õues. “Võib-olla natukene külm oli, aga ma olen ka külmemates tingimustes photoshoodil käinud, seega polnud see probleem, kuna projekt ja tiim olid ägedad,” arvas Tiaré. Triine lisas: “Õues oli nii mõnusalt külm ja sai sellist meditatiivset harjutust teha, kus hingad endale sooja sisse ja ei ole külm. See oli selline äge challenge!

Fantaasiafoto pildistamine looduses
Fantaasiafoto pildistamine looduses
Fantaasiafoto pildistamine looduses
Fantaasiafoto pildistamine stuudios
Fantaasiafoto pildistamine stuudios

FANTAASIA FOTOSESSIOON RUTIINIMURDJANA

Suures plaanis käib mul maist septembrini tihe pulmahooaeg, kus vabu laupäevi saab kokku lugeda ühel käel, ja sügise tulekuga suureneb stuudioportreede, jõuluteemaliste fotosessioonide ja ettevõtete ametiportreede ning ürituste pildistamine. Kõige selle vahele meeldib mulle võtta ette selliseid fotolavastusi ja fantaasia fotosessioone, mis lõhuvad minu rutiini ning teritavad loovust.

Kui fantaasia fotosessioonid on vahelduseks mulle kui fotograafile, siis see on ilmselt ka vaheldus kõigile neile, kes töötavad mõnes muus eluvaldkonnas. Fotolavastusliku sessiooni üks mõtetest ongi kiskuda inimene kasvõi korraks välja igapäeva rutiinist ja elurütmist. Tihti sisenetakse raamatute või filmide võlumaailma (Harry Potter, Sõrmuste Isand, Star Wars jpt). Üks samm edasi on kehastuda ise oma lemmiktegelaseks. 

Minu jaoks tegi sessiooni veel põnevamaks asjaolu, et Triine on ka ise fotograaf. Paar korda aastas leiavad fotograafid tee minu kaamera ette ja neid pildistada on alati põnev ning vahel ka väljakutsuvam. Triine: “Juba seepärast tahtsin osaleda, et mulle endale meeldib selliseid out-of-the-box sessioone teha ja tahtsin näha, mis mõtted Sul on ja kuidas Sa seda teed. Ja üldse on tore vahepeal sellist eriprojekti teha. See kuidagi toidab iseenda inspiratsiooni ka, et hakkad ka tavasessioonidele teisiti lähenema. Vähemalt mulle tundub niimoodi.”

Fantaasiafoto pildistamine looduses
Fantaasiafoto pildistamine looduses
Fantaasiafoto pildistamine looduses
Fantaasiafoto pildistamine stuudios
Fantaasiafoto pildistamine stuudios
Fantaasiafoto pildistamine stuudios
Fantaasiafoto pildistamine looduses

KOKKUVÕTTEKS

Kuna oma silm on kuningas, siis loodan, et need pildid siin postituses on piisavalt hästi võtnud kokku selle toreda pildistamispäeva ning inspireerib ka teisi tulema pildistama teistsuguste ideede ja mõtetega. Elu on liiga lühike, et teha ainult tavalisi asju!

Küsisin ka, mis muljed Triinele ja Tiaréle jäid.

Tiaré: “Mulle meeldis fotosessiooni juures see, kuidas meie koostöö sujus. Mihkel on fotograafina hästi meeldiv isik – hea suhelda ja samuti suunas ning juhendas mind, kui vaja oli. Vaatasin pildid üle ja jäin hullult rahule – nii pildistamise kui piltidega. Mihklil on hea silm ja soovitan teda väga! Lisaksin veel, et tossupommid näevad piltidel alati ägedad välja! Minu arvates ei saa neist küllalt ükspuha, kelle piltidel ma neid näen. Need ei ole midagi, mis on liiga ära tehtud. Nad lisavad värvi ja sügavust pildile. Ning tänud ka kõikidele teistele osalistele.

Fantaasiafoto pildistamine stuudios
Fantaasiafoto pildistamine looduses

Triine: „Väge äge sessioon oli! Pildid on ka väga lahedad – neis on ühest küljest sügavust ja süngust ning teisest küljest tuld ja lõbu. Tunnen, et nii mõnigi pilt kirjeldab hästi minu enda hinge olemust. Väga ägeda töö oled teinud küll!

Fantaasiafoto pildistamine looduses
Fantaasiafoto pildistamine looduses
Fantaasiafoto pildistamine looduses

FOTOSESSIOON LÄBI TEISE FOTOGRAAFI KAAMERASILMA

Nagu ma enne mainisin, on üks pildistatavatest fotograaf, kes minu suureks rõõmuks tegi ka mõned pildid sellest, kuidas metsas pildistamise protsess välja nägi. Triine loominguga saab tutvuda tema Facebooki lehel.

Fotograafi juures pildistamas Fotograafi juures pildistamas Fotograafi juures pildistamas Fotograafi juures pildistamas Fotograafi juures pildistamas Fotograafi juures pildistamas Fotograafi juures pildistamas Fotograafi juures pildistamas Fotograafi juures pildistamas Fotograafi juures pildistamas

Loe lisaks fantaasia fotosessioonide kohta siit.

KIRJUTA MULLE OMA PILDISTAMISIDEEST JA TEEME SELLE TEOKS!

Nimi

Email

Teema

Teade

Post a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*